Vytvorte zo svojej záhrady raj pre deti!

do záhrady, aby bavila aj deti https://homebnc.com/homeimg/2017/06/16-diy-backyard-ideas-for-kids-homebnc.jpg

Chcete, aby vaša záhrada bavila aj deti? Vytvorte zo svojej záhrady raj pre deti! Prinášame vám skvelé tipy ako dosiahnuť, že si ju doslova zamilujú.

Čo do záhrady, aby bavila aj deti

 

Medzi typické a medzi deťmi obľúbené herné prvky do záhrady patria pieskoviská, šmýkačky, hojdačky či domčeky. Výbornou alternatívou sú aj rôzne horolezecké steny, rebríky či preliezačky, pomocou ktorých si malí špunti rozvíjajú motorické schopnosti. Pre šikovnejších majstrov je výborný nápad spraviť z guľatiny autíčko či vláčik. Obľube u našich najmenších sa teší aj pocitový chodníček, ktorého jednotlivé úseky sú z odlišných materiálov.

 

Najvhodnejšie materiály

 

Najčastejšie sa pri herných prvkoch do záhrady stretávame s plastovými a drevenými výrobkami. Drevo je nielen ekologickejšie, zdravšie, voňavejšie, príjemnejšie na dotyk, ale aj odolnejšie. Navyše v prípade, že dôjde k poškodeniu, drevené herné prvky zväčša dokážete opraviť, zatiaľčo tie plastové najčastejšie končia v koši. V prípade drevených herných prvkov voľte zdravotne nezávadný náter a snažte sa čo možno najmenej používať rôzne spoje, klince a skrutky. Samozrejme, úplne bez toho to nejde, umiestnite ich, pokiaľ možno tak, aby neohrozili zdravie detí.

Rady, ako dostanete do záhrady deti v každom veku

Kúpiť alebo zhotoviť svojpomocne?

 

Pokiaľ máte dostatok finančných prostriedkov prípadne nie ste zruční majstri na technické veci, kúpa hotových herných prvkov je pre vás správna voľba. Dávajte však pozor na to, že kupujete herné prvky s patričnými bezpečnostnými normami a od kvalitných predajcov.

 

V prípade, že ste zruční majstri, zhotovte si herné prvky pre deti do záhrady sami. Ušetríte peniaze a okrem toho môžete zamestnať aj svoje ratolesti, ak majú na to vek. Uvidíte, ako si práce na nových hračkách do záhrady budú užívať. Naučia sa množstvo nových vecí, získajú nové zručnosti a vyrobené herné prvky si budú viac vážiť, keďže sa na ich výrobe spolupodieľali.

10. deti
https://homebnc.com/homeimg/2017/06/03-diy-backyard-ideas-for-kids-homebnc.jpg

Vhodné miesta pre detské prvky do záhrady

 

V prvom rade chcete mať kontrolu a dohľad nad deťmi. Preto je vhodné umiestniť herné prvky pre deti tak, aby ste ich mohli vidieť, napríklad z okna kuchyne alebo z terasy. V žiadnom prípade nestavajte herné prvky v blízkosti jazierok či bazénov! Rovnako herné prvky nemajú čo robiť v blízkosti grilu, ohniska a na druhej strane záhrady, kde sú deti mimo dohľad. Detské prvky odporúčame dať na trávnatý podklad. Ak nemáte tú možnosť a musíte ich umiestniť na betón, zabezpečte gumové či penové podložky, ktoré pripevníte na podklad a zabránite tak vážnym úrazom detí.