Výživná polievka z medvedieho cesnaku

výživná polievka z medvedieho cesnaku Zdroj foto: Pixabay

Využite zdravie, čo nám príroda v súčasnosti ponúka. Výživná polievka z medvedieho cesnaku poteší vaše jazýčky. 

Výživná polievka z medvedieho cesnaku

Prinášame vám ďalší chutný recept, ktorý poteší milovníkov zdravého medvedieho cesnaku.

Budeme potrebovať:

4 veľké hrste medvedieho cesnaku, 3 väčšie zemiaky, 3 lyžice masla, 1 mrkvu, dochutiť môžete žihľavou, soľou a mletým čiernym korením.

Postup prípravy:

Zemiaky a mrkvu očistite, nakrájajte a opražte na masle. Potom osoľte, okoreňte a zalejte vodou. Zeleninu uvarte domäkka. Nakoniec pridajte cesnak a žihľavu podľa chuti. Ešte chvíľu povarte a potom rozmixujte ponorným mixérom. Rozmixovanú polievku treba ešte krátko povariť. Pred podávaním dajte do stredu taniera s polievkou veľkú lyžicu kyslej smotany.

Nemôžete spávať? Pestujte v spálni tieto rastliny

Prečo si po dlhej zime dopriať medvedí cesnak

Určite ste už počuli o mnohých prínosoch medvedieho cesnaku na naše zdravie. Odporúča sa konzumovať ho po dlhej zime, pretože naše telo zbavuje toxínov a iných prebytočných látok. Medvedí cesnak je teda vhodným prostriedkom na jarný detox, posilňuje imunitný systém, čistí zahlienené pľúca, zlepšuje trávenie a je vhodnou prevenciou pred rakovinou hrubého čreva. A to zďaleka nie je všetko. Pomáha tiež posilniť srdcovocievny systém, bojuje s vysokým krvným tlakom, tráviacimi ťažkosťami a zápalmi horných dýchacích ciest. Tieto mnohé prospešné vlastnosti poznali už naši predkovia, preto v čase jeho rastu bol dôležitou súčasťou ich potravy.