Záhrada na meditovanie – 5 krokov k jej vytvoreniu

záhrada na meditovanie zdroj: pixabay.com

Záhrada na meditovanie – vytvorte si čarovný relaxačný kúsok miesta, na ktorom budete nachádzať zdroj rovnováhy a duševnej pohody.

Snažíte sa na záhrade vytvoriť pokojné miesto na cvičenie jogy alebo na meditáciu?

Nebolo by skvelé, keby ste po pár krokoch vstúpili do osobného útočiska, kde sa zvuky elektroniky, mobilných telefónov a rodinných rozhovorov stávajú vzdialenou spomienkou?

Vytvorte si malý kút mieru a pokoja na vašom dvore – záhrada na meditovanie dobije vaše baterky na maximum.

Záhrada na meditovanie – 5 krokov k jej vytvoreniu

Vhodné miesto – Už viete, kde sa bude nachádzať vaša oáza pokoja na záhrade? Blízko vášho obľúbeného stromu, hojdačky, lavice či s úžasným výhľadom na okolitú prírodu? Záhrada na meditovanie musí mať tiché miesto ukryté pred zvedavými očami, mimo zábavných priestorov, grilu, rušnej ulice a podobne.

Vodné prvky na uvoľnenie mysle – Nič neuvoľní myseľ viac ako pokojný zvuk vody. Vodný prvok je možné začleniť do záhrady na meditovanie zavedením malej fontány alebo vodopádu. Možno máte to šťastie, že cez váš pozemok preteká potôčik. Za zváženie stojí aj vytvorenie rybníka.

Vôňa na upokojenie duše – Prirodzene si môžete počas cvičenia jógy alebo meditácie vychutnať vôňu kvetov vašej záhrady. Ruže či ľalie vysadené v blízkosti vašej meditačnej zóny zvýraznia chvíle pohody a relaxu nádhernou vôňou. Použiť  tiež môžete rôzne éterické oleje.

Relaxačná hudba – Pre mnohých meditujúcich je cieľom úplné ticho. Iní sa ľahšie dostanú do žiaduceho stavu relaxácie počúvaním jemnej hudby, najmä ak využívajú meditačný priestor na jogu alebo strečing. Na tento účel môžete použiť jednoduchý bezdrôtový reproduktor alebo zapojte reproduktorový systém v záhrade. Ak záhrada na meditovanie podľa vás nemá mať žiadnu elektroniku, príjemné zvuky vyčarí aj obyčajná zvonkohra.

meditačná záhrada
zdroj: pixabay.com

Kamene a kryštály – Spomeňte si na Stonehenge. Rozličné kamenné útvary sa používali v pradávnej minulosti na rôzne obrady či rituálny. Kameň zakomponujte do svojho meditačného kútika na záhrade. Rovnako ako kryštály, ktoré majú špeciálne liečivé schopnosti na vás aj vašu záhradu. Spojenie s prírodou znižuje úroveň stresu. Predstavte si, aké zdravotné výhody získate v spojení s meditáciou.