Záhradné práce pred odchodom na dovolenku

záhradné práce pred odchodom na dovolenku zdroj: pixabay.com

Ako pripraviť záhradu pred odchodom na dovolenku? Na tieto záhradné práce pred odchodom na dovolenku určite nezabudnite.

Odchádzate na dovolenku? Nezabudnite na niekoľko jednoduchých úloh predtým, ako vyrazíte v ústrety oddychu a novým zážitkom.

Záhradné práce pred odchodom na dovolenku, na ktoré netreba zabudnúť

Odstrániť rastliny so zvädnutými kvetmi

Pred odchodom na dovolenku určite nezabudnite odstrániť rastliny, ktoré majú viditeľne zoschnuté alebo zvädnuté kvety. A tiež tie, ktoré sú plne otvorené. Tým sa zastaví šírenie ich semiačok a existujúce púčiky budú kvitnúť, keď sa vrátite.

Pokoste trávnik

Pokoste trávnik tesne pred odchodom na dovolenku, aby ste podporili dobrý rast a udržali burinu pod kontrolou. Nekoste ale trávnik príliš na krátko, pretože bude náchylný na sucho. Sledujte predpoveď počasia. Ak hlásia horúce letné dni, nastavte nože na vyšší zostrih.

záhradné práce pred odchodom na dovolenku
Zdroj foto: Pexels

Skonzumujte alebo uskladnite plodiny

Pred cestou pozbierajte a potom zmrazte alebo zjedzte všetky plodiny, ktoré môžete. Predídete tak zbytočnému znehodnoteniu niektorých plodín.

Zalejte rastliny v kvetináčoch

Postarajte sa o kvalitnú zálievku rastlín v kvetináčoch. Umiestnite pod kvetináče misky, aby zachytili vodu a zabezpečili dodatočnú vlhkosť. Presuňte ich na tienisté miesto, kde budú vysychať pomalším tempom. Ak ich nemôžete posúvať, zakryte ich sieťkou.

Záhrada na meditovanie – 5 krokov k jej vytvoreniu

Pokiaľ vykonáte tieto štyri jednoduché a základné záhradné práce, po návrate z nej sa nemusíte obávať nemilého pohľadu na vašu záhradku a vaše plodiny.

Dajte si na týchto štyroch základných prácach skutočne záležať a užite si zaslúžený relax na dovolenke s čistou hlavou, bez obáv o vašu záhradku a o to, či ste sa o ňu postarali dostatočne.