Zdravý šalát z červenej kapusty, prezradíme vám ako na to

Zdravý šalát z červenej kapusty, prezradíme vám ako na to Zdroj foto: Depositphotos

Prinášame vám jednoduchý spôsob, ako uchovať zdravie z vašej záhrady aj počas zimy. Zdravý šalát z červenej kapusty jednoducho musíte mať 

Červená kapusta je plná živín. Obsahuje veľký podiel minerálnych látok, ako je napríklad horčík, zinok, železo, vápnik, fosfor, draslík, sodík, mangán a luteín, Okrem toho v nej nájdeme veľa vlákniny, omega 3, omega 6 mastných nenasýtených kyselín a vitamíny ako A, B, C, E a K. Po tejto listovej zelenine by sme mali siahnuť najmä vtedy, ak máme problémy s trávením, infekciami a zápalovými procesmi v tele. Červená ale aj biela kapusta posilňuje náš imunitný systém, urýchľuje metabolizmus a zlepšuje pravidelné vyprázdňovanie. Táto zelenina by mala byť preto súčasťou nášho jedálnička počas chudnutia. 

Zdravý šalát z červenej kapusty, prezradíme vám ako na to
Zdroj foto: Depositphotos

Recept na zdravý šalát z červenej kapusty

Na šalát z tejto zdravej listovej zeleniny budeme potrebovať:

Červená kapusta, 1 lyžička rasce, 5 dl vody, 5 dl 8 % octu, 20 g soli, 80 g kryštálového cukru, niekoľko zrniek čierneho a nového korenia.

Netradičné marmelády, ktoré si vás podmania chuťou

Postup prípravy:

Červenú kapustu zbavíme vrchných zvädnutých listov, umyjeme, pokrájame na tenké rezance, trocha osolíme, posypeme rascou, premiešame a necháme uležať. Vodu, ocot, soľ, cukor, celé čierne a nové korenie dáme zovrieť. Uležanú kapustu vyžmýkame, naložíme do pripravených pohárov a zalejeme vychladnutým roztokom.

Poháre dobre uzavrieme a odložíme do chladnej a tmavej miestnosti.