Žeruchový ježko: Krásna veľkonočná dekorácia

žerucha Ilustračné foto: Pixabay

Doprajte si trochu sviežej zelene vo vašom obydlí. Žeruchový ježko je peknou dekoráciou nielen počas veľkonočných sviatkov.

Hľadáte tipy na pekné nielen veľkonočné dekorácie? Čo tak pripraviť si žeruchového ježka? Je to jednoduché. Podľa nášho postupu to hravo zvládnu aj deti, ak pri tom trochu pomôžete.

6 najlepších byliniek na výrobu vonných sviečok

Ako sa robí Žeruchový ježko

Budete potrebovať:

Silónkovú ponožku
Semená žeruchy
Misku
Vodu
Substrát
Pohár s lyžičkou

Postup: 

Do pohára nalejte vodu a nasypte do nej semienka žeruchy. Dobre premiešajte a nechajte odstáť. Potom pančuchu naplňte substrátom a pevne zviažte. Vytvarujte hlavu a telo ježka alebo iného zvieratka. Na papier nechajte deti nakresliť oči a potom ich vystrihnite. Lepidlom nalepte na ježkovu hlavu. Ňúfák môžete zhotoviť z keramzitu.

Vyrobte si domáce tekuté antibakteriálne mydlo

Celého ježka dajte na misku a pomocou rozprašovača s vodou ho navlhčite. Zo semienok v pohári sa medzi tým stala lepkavá hmota, ktorú opatrne vyberte lyžičkou a naneste na ježkov chrbát. Potom opatrne pritlačte. Po pár dňoch pravidelného rosenia rozprašovačom ježkovi narastú žeruchové pichliače.

Tip na záver: Zo žeruchy si nemusíte pripraviť iba ježka, ale aj iné zvieratká. Z naplnenej silikónovej ponožky je možné vytvarovať napríklad malého hadíka, medvedíka a zajaca. Bude to však vyžadovať trochu viac vašej zručnosti.