10 izbových rastlín, ktorým sa bude dariť v kuchyni

10 izbových rastlín, ktorým sa bude dariť v kuchyni Zdroj foto: Depositphotos

Pridajte trochu zelene do vášho interiéru. Tu je 10 izbových rastlín, ktorým sa bude dariť v kuchyni.

Pridanie izbových rastlín do miestnosti je rýchly a jednoduchý spôsob, ako oživiť miestnosť, a pokiaľ ide o kuchyňu, pestovanie rastlín v interiéri môže mať aj praktické využitie. Správna rastlina môže pomôcť vyčistiť vzduch alebo dokonca poskytnúť čerstvé produkty po celý rok.

Je dôležité mať na pamäti, že neexistuje žiadna rastlina, ktorej sa bude dariť úplne v každej kuchyni. Každý priestor totiž má svoje vlastné jedinečné svetelné, vlhkostné a teplotné podmienky. Týchto 10 izbových rastlín je však skvelou voľbou, kde začať.

Krok za krokom ako kompostovať v byte

Bylinky

Chcete variť z čerstvých byliniek po celý rok? Pokiaľ má vaša kuchyňa miesto, kde väčšinu dňa dopadá jasné a priame slnečné svetlo, zaobstarajte si do kuchyne kvetináč s liečivými bylinkami. Alternatívne môžete bylinky pestovať aj pomocou pestovateľskej lampy. Medzi odrody bylín, ktoré sa dajú ľahko pestovať v interiéri, patrí pažítka, petržlen, mäta, tymián, rozmarín, bazalka, oregano a koriander.

Figovník kaučukový

Ak hľadáte veľkú rastlinu do kuchyne, figovník kaučukový (Ficus elastica) je na to ideálny. Títo príbuzní figy sú prispôsobiví širokej škále podmienok rastu a vo svojom pôvodnom prostredí môžu vyrásť do stromov plnej veľkosti. Pri pestovaní v interiéri udržiava pravidelný rez ich veľkosť a tvar pod kontrolou. Vyberte si z niekoľkých rôznych odrôd, aby ste svoj stromček zladili s farbami a dizajnom vašej kuchyne.

Zamiokulkas

Tento kvet je nenáročný na starostlivosť a znesie aj tmavšie svetelné podmienky. To ho robí priam ideálnou izbovou rastlinou do kuchyne. Zamiokulkas nepotrebuje ani príliš vlahy.

Zelenec chochlatý ( Chlorophytum )

Sú to najmenej náročné rastliny na pestovanie, preto môžu prosperovať aj vo vašej kuchyni. Zelenec sa môže pestovať aj v závesnom kvetináči, nevadí mu ani polotieň. Skôr naopak, nedávajte kvetináč s touto rastlinou na priame slnečné svetlo.

Potosovec ( Epipremnum )

Keď je reč o nenáročných rastlinách, nemôžeme zabudnúť na potosovec. Ide o popínavý kvet, ktorý oživí každú miestnosť, vrátane vašej kuchyne. Dobre sa prispôsobuje rôznym svetelným podmienkam a znesie i čiastočné sucho.

Ďalšie rastliny vhodné do kuchyne vám prezradíme v nasledujúcej časti.