10 najlepších rastlín na pestovanie pre deti

10 najlepších rastlín na pestovanie pre deti Zdroj foto: Depositphotos

Zapojte svojich drobcov do prác na záhrade. Tu je 10 najlepších rastlín na pestovanie pre deti.

Deti potrebujú už od útleho veku získať vzťah k prírode. Preto ich treba zapájať do prác na záhrade. Ako na to? Tu je 10 najlepších rastlín na pestovanie pre našich najmenších. Aké to vlastne sú? Ide o rastliny, ktoré majú zaujímavé farby a tvary, preto deti zaujmú. Niektoré bývajú navyše jedlé, preto predstavujú ideál.

3 problémy, s ktorými sa stretnete pri pestovaní špargle

Čistec vlnatý alebo tiež jahňacie ucho

Medzi rastliny, ktoré sú určite zaujímavé a na dotyk pripomínajú chlpaté uško malého jahniatka, možno zaradiť čistec vlnatý (jahňacie ucho). Tejto trvalke sa darí v chudobnej pôde, je odolná voči suchu a tiež voči jelenej zveri, čo uľahčuje jej pestovanie. Len nezabudnite ukázať svojim deťom, ako zalievať rastlinu. Treba tak urobiť ku koreňom, a nie na listy, pretože čistec by mohol začať hniť a mohli by ho napadnúť hubové choroby.

10 najlepších rastlín na pestovanie pre deti
Jahňacie uško, zdroj foto: Depositphotos

Nechtík lekársky

Nechtíky sú jednoročné kvety, ktoré deti ľahko vypestujú zo semien. Sú odolné a spoľahlivo kvitnú, aj keď nemajú ideálne podmienky na pestovanie. Kvety nechtíka bývajú v rôznych tvaroch a farbách, vďaka čomu si vaše deti môžu vybrať podľa svojich predstáv. Sú tiež rýchlo rastúce a začnú kvitnúť len niekoľko týždňov po zasadení semien.

Sirôtka

Sirôtka alebo maceška je takisto ideálnou voľbou pre vaše deti. Je to krásne farebná a na pestovanie nenáročná rastlina, ktorá sa dá navyše jesť. Sirôtky sa väčšinou pestujú ako letničky. Ale ľahko sa samy vysejú a rozšíria v záhrade.

Fialka

Takisto fialka je krásna kvetinka, ktorá je liečivá a ľahko pestovateľná. O ich pestovaní a využití sme hovorili tu:

Netýkavka

Táto jednoročná rastlina kvitne na jar a potom vytvára kapsuly semien, ktoré sa roztrhnú pri najmenšom dotyku, čo by deti mohlo potešiť. Ak však nechcete, aby sa rastlina rozšírila vo vašej záhrade, struky opatrne odstráňte než prasknú.

Ostatné rastliny vhodné na pestovanie pre vaše deti vám prezradíme v nasledujúcom článku.