10 vnútorných rastlín, ktorým sa darí v tieni

10 vnútorných rastlín, ktoré nepotrebuje veľa slnka Zdroj foto: Pixabay

V prípade tienistého domu či bytu sa nemusíte vzdávať pestovania rastlín. Tu je 10 vnútorných rastlín, ktorým sa bude dariť i v tieni.

Rovnako ako vonkajšie rastliny aj tie izbové potrebujú pre správny rast dostatok slnka. Niektoré viac, niektoré menej. Ak máte problém so svetlom, predstavujeme vám 10 vnútorných rastlín, ktorým sa bude dariť i v tieni.

Svokrin jazyk

Ide asi o najznámejšiu izbovú rastlinu, ktorá je absolútne nenáročná a nepotrebuje ani veľa svetla, ani veľa polievania a podobne. Buďte však opatrní, ak máte doma malé deti alebo štvornohých maznáčikov. Listy tejto rastliny môžu byť jedovaté.

Brečtan

Brečtan je ďalší vďačný izbový kvet, ktorý vás poteší svojim správnym rastom aj v tienistom byte alebo na strane domu, kde slnko do okien nazerá len občas.

Filodendron

Keď je reč o milovníkoch tienistých miest, nesmieme zabudnúť ani na filodendron. Ten takisto porastie bez potreby priameho slnečného žiarenia a môžete ho umiestniť i na vzdialenejšie miesta od okna. Filodendron však treba polievať na takomto mieste častejšie.

10 vonkajších rastlín, ktoré nepotrebujú slnko

Dracena

V tieni vášho bytu či domu porastie tiež dracena. Dokonca by ste ju vôbec nemali dávať na priame slnko. Aby sa dracene darilo, nezabudnúť ju pravidelne polievať.

Lopatkovec

Okrem toho, že ide o veľmi účinný čistič vzduchu, pre svoj zdravý rast nepotrebuje veľa slnka. Môžete ho pokojne pestovať i v spálni.

Palma

Palmy prinesú do vašej tienistej obývačky tropický vzhľad a potešia svojou zeleňou počas celého roka.

Bromélia

Ďalšia izbová rastlina, ktorá napriek tomu, že pochádza z tropických oblastí nevyžaduje veľa slnka. Avšak treba jej dopriať dostatok vlahy.

Aspidistra

Aspidistra je takmer nezničiteľná a zdá sa, že prežije hádam všetko. Aj polotieň.

Zamiokulkas

Táto krásna rastlina zaujme svojimi lesklými tmavozelenými listami a ak máte v byte málo svetla, určite na ňu nezabudnite.

Potosovec

Ak hľadáte popínavé rastliny, ktorým nebude vadiť aj čiastočný tieň, vyskúšajte potosovec. Táto rastlina je nenáročná na pestovanie a ľahko sa rozmnožuje.