Nápady na úsporu miesta na vašej chate, ktoré si zamilujete, časť II.

Nápady na úsporu miesta Zdroj foto: www.morningchores.com.

Tu nájdete praktické nápady na úsporu miesta, ktoré vám ušetria priestor na vašej chate či byte.

Dobrých nápadov pre šikovného kutila nie je nikdy dosť. Ak sa vám nepáčili tipy na úsporu miesta v predchádzajúcom článku, tak vyskúšajte tieto.

Škola vo vašej záhrade: Ako vyučovať deti doma?

Nápady na úsporu miesta:

Využite každý roh

Ak máte vo vašom byte či chate roh, ktorý by sa dal využiť ako vkusný priestor na nábytok, tak neváhajte a urobte doň poličky. Získate tým nielen pekný doplnok,ale aj praktický priestor na odkladanie vecí.

Nápady na úsporu miesta
Zdroj foto: www.morningchores.com

Závesný nočný stolík

Nemáte kde dať nočný stolík? Čo tak vyrobiť si ho z látky a umiestniť ho na bok vašej postele? Nie všetko sa však doň dá umiestniť, ale na tie najzákladnejšie veci určite poslúži.

Nápady na úsporu miesta
Zdroj foto: www.morningchores.com

Objavte závesné látkové police

Ďalším praktickým tipom, ako ušetriť priestor na vašej chate či v byte, je uskladniť veci v závesných poličkách. Sú nielen praktické, ale dajú sa navyše i prať.

praktický nápad
Zdroj foto: www.morningchores.com

 

Premeňte svoje šperky na umelecké dielo

Aj toto je ďalší nápad na úsporu miesta. Ako na to? Jednoducho. Postačí vám drevený vešiak, niekoľko háčikov, šperky a praktická šperkovnica, ktorá nezaberie takmer žiadne miesto, je na svete.

Kôš na špinavú bielizeň, ktorý šetrí miesto

Tí z vás, ktorí si nemôžu vo svojom byte alebo na chate dovoliť masívny kôš na špinavú bielizeň, určite ocenia nasledujúci nápad. Dá sa urobiť z látky a potom zavesiť na dvere.

Nápady na úsporu miesta
Zdroj foto: www.morningchores.com

Šatník z rebríkov

Dobrý nápad na úsporu miesta predstavuje aj tento šatník z rebríkov. Vyzerá vkusne a navyše máte v ňom skvelý prehľad. Jeho ďalšou výhodou je, že na jeho výrobu nemusíte volať extra šikovného majstra. Zvládnete to aj sami. Budete naň potrebovať dva drevené rebríky a tyče, ktoré na ne pozdĺžne pripevníte napríklad špagátom z prírodného vlákna.

Prerobte starý nábytok

Pre to, aby ste ušetrili miesto, nemusíte nevyhnutne kupovať nové veci. Niekedy postačí, ak šikovne prerobíte nábytok, ktorý už doma máte. Napríklad také zrkadlo. Prirobte naň poličku, ktorá poslúži na odkladanie ďalších vecí.

Praktické zrkadlo
Zdroj foto: www.morningchores.com