3 najlepšie letné limonády z byliniek

letné limonády z byliniek zdroj: pixabay.com

K horúcim letným dňom patria neodmysliteľne osviežujúce drinky. Predstavíme vám tri úžasné domáce letné limonády z byliniek, ktoré musíte vyskúšať.

Najlepšie letné limonády z byliniek

Talianska bylinková limonáda – Osviežujúca, jemne sladkastá limonáda naplnená arómou tradičných talianskych byliniek. Vynikajúca receptúra aj na prípravu letných alkoholických kokteilov, stačí pridať nejaký gin, biely rum alebo vodku.

Pozrieme sa na prípravu nealko verzie. Budeme potrebovať 6 citrónov a 5 pohárov vody. Z byliniek si prichystáme pohár čerstvej mäty, pohár čerstvej bazalky a pol pohára čerstvého rozmarínu.

Recepty na šťavy z ovocia, ktoré treba vyskúšať

Bylinky nahrubo nasekáme. Trošku ich popučiť, aby lepšiu uvoľnili šťavu. A následne bylinky pridať do vody so šťavou zo šiestich citrónov. Delikátne!

Kombinácia sladkého letného ovocia a byliniek – Dostatočné množstvo vody môžete ochutiť bazovým sirupom. Následne vyskúšajte nasledovné kombinácie ovocia a byliniek (nie všetky naraz, postupne) – skvele ladia pomaranč a bazalka, čučoriedka s mätou a jahoda s tymiánom.

Bazalková limonáda – Ako ste si už mohli všimnúť, bazalka sa nepoužíva len na dochucovanie pokrmov, ale výborne sa hodí aj na prípravu osviežujúcich letných limonád. Chuť citrónu a bazalky je super ľahká a osviežujúca, priam ideálna do horúcich letných dní.

bazalka je liečivá
Zdroj foto: pixabay.com

Či už máte párty na záhrade, grilovačku, piknik alebo idete na výlet na pláž. Osviežujúca bazalková limonáda, je síce klasika, no bezpochýb patrí medzi najlepšie letné limonády z byliniek a nemala by vo vašom repertoári chýbať.

Na prípravu 6 porcií bazalkovej limonády budete potrebovať 6 pohárov vody, 3/4 pohára citrónovej šťavy, 3/4 pohára trstinového cukru a 3 lyžice čerstvej bazalky.

Všetky suroviny zmixujte, či už v mixéri alebo ručne. Môžete odstrániť hrubšie kúsky bazalky, niekto ich rád ponecháva. Pripravenú limonádu dajte vychladiť, aby bola dostatočne osviežujúca. Ozdobte konečný produkt pár vetvičkami bazalky, aby drink hral aj pre oko diváka.

Na zdravie!