4 domáce prípravky na ničenie buriny, ktoré naozaj fungujú

4 domáce prípravky na ničenie buriny, ktoré naozaj fungujú Zdroj foto: Depositphotos

Dodajte svojej záhrade opäť upravený vzhľad. Toto sú 4 domáce prípravky na ničenie buriny.

Ak máte radi dobre upravenú záhradu a dokonalý trávnik, ale neradi používate herbicídy, môžete použiť niekoľko domácich prípravkov na ničenie buriny.

Domáce prostriedky na ničenie buriny sú vo všeobecnosti neselektívne riešenia – zabíjajú akékoľvek rastliny, ktorých sa dotknú, vrátane trávnika či pestovaných rastlín. Pri opakovanom použití môžu tiež zmeniť zloženie pôdy. Preto si pozorne prečítajte štítky a dodržiavajte bezpečnostné opatrenia. Tu sú tipy na 4 domáce prípravky na ničenie buriny.

Octový roztok

Octový roztok je jedným z najbežnejších domácich prípravkov na ničenie buriny. Všetko, čo potrebujete na jeho prípravu je:

  • destilovaný biely ocot alebo jablčný ocot. Aby bol roztok čo najefektívnejší, koncentrácia kyseliny octovej v octe by mala byť nad 11%, aby spálila a zabila rastlinu.
  • druhú zložku, ktorú budete potrebovať je prostriedok na umývanie riadu. Táto zložka totiž pôsobí ako povrchovo aktívna látka, ktorá pomáha octu dlhšie priľnúť k povrchu buriny.

Postup: Nalejte ingrediencie do sprejovej fľaše a pretrepte, aby sa premiešali. Použite vtedy, keď je niekoľkodňová slnečná predpoveď počasia. Nastriekajte priamo na burinu, pričom dávajte pozor, aby ste roztok držali mimo dosahu iných rastlín.

Vriaca voda

Tento domáci hubič buriny sa pripravuje a používa najjednoduchšie zo všetkých. Nemusíte miešať dokopy žiadne suroviny, jednoducho vodu necháte zovrieť a zalejete ňou burinu. Vriacu vodu môžete navyše aplikovať kedykoľvek si budete priať: cez deň alebo v noci, počas slnečného dňa alebo dokonca i v daždi.

Starostlivosť o trávnik na jeseň: 8 prác, na ktoré nezabudnite

Propánový horák

Podobne ako vriaca voda zabíja burinu – korene a všetko ostatné – rovnaký účinok možno dosiahnuť použitím propánového horáka na spálenie nežiaduceho porastu. Buďte však obzvlášť opatrní pri používaní tohto náradia počas veterného dňa a vo veľmi suchom prostredí.

Roztok z alkoholu

Táto látka pôsobí tak, že odstraňuje vlhkosť z listov buriny a spôsobuje ich odumieranie. Na jeden liter vody dajte dve polievkové lyžice liehu. Roztok dajte do rozprašovača a aplikujte za slnečného dňa priamo na burinu, pričom dávajte pozor, aby ste ju držali mimo dosahu iných rastlín.