Zelenina, ktorá nesmie chýbať vo vašej záhrade

melóny a tekvice Zdroj foto: Pixabay.com

Je jún a toto je zelenina, ktorá nesmie chýbať vo vašej záhrade.

Rozmýšľate, či máte vysadenú zeleninu, ktorú ste mali v pláne?

Zelenina, ktorá nesmie chýbať

Kapusta pak choi

Nepočuli ste o zelenine s exotickým názvom pak choi? Je to kapustovitá plodina, ktorú rozhodne musíte vyskúšať. Má chuť medzi kapustou a špenátom. Skvele sa hodí do šalátov.

Jarná cibuľka

Vysaďte jarnú cibuľku v júni a môžete sa tešiť na jesenný zber chutnej úrody. V tejto zelenine máme vysoký obsah vitamínu C, taktiež obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín A a je bohatá na železo. Ešte v minulom storočí bola jarná cibuľka považovaná za významné afrodiziakum.

Brokolica

Neskoršie klíčiace kultivary brokolice môžete vysievať práve teraz. Pri priamom výseve brokolice sa nezabudnite vyhnúť exponovaným miestam, pretože rastliny by boli náchylné k vetru.

Fenikel

Výsev feniklu začnite postupne v júni. To by malo zabezpečiť zber chutnej a zdravej úrody približne od septembra. Dajte si však pozor na slimáky!

fenikel (1)
Fenikel pomáha najmä pri tráviacich ťažkostiach. Zdroj foto: Pixabay.com

Tekvica

Prvá polovica júna je odborníkmi obdobím, kedy je najlepšie sadiť tekvicu, aby ste týmto čarovným plodom poskytli dostatok teplých dní na rozvoj kvalitnej veľkosti a chuti. Nezabudnite na rozumný výber sadenice. Veľké tekvicové kultivary sa často pestujú len pre veľkosť. Pokiaľ pestujete tekvicu pre konzumáciu, dôležitý je výber kultivaru s dobrou chuťou.