5 prekvapivých vecí, ktoré do garáže nepatria

5 prekvapivých vecí, ktoré do garáže nepatria Zdroj foto: Depositphotos

Príchod jari je spojený s jarným upratovaním. Nezabudnite ani na svoju garáž. Tu je 5 prekvapivých vecí, ktoré v nej nemajú čo robiť.

Vaša garáž je skvelé miesto na uskladnenie, ale nezabudnite si dávať pozor na to, čo tam ukrývate. Predovšetkým na tieto bežné položky, ako sú farby, konzervy a preglejky.

Týchto 5 prekvapivých vecí do garáže nepatrí

1. Položky na darovanie

Neskladujte dary v garáži. Vlhkosť a teplo môžu spôsobiť škody napr. na elektronike, zatiaľ čo myši a iné hlodavce si môžu urobiť hniezdo z darovaného oblečenia. Vyberte darom iné miesto, nechajte ich v suchom šatníku vo vnútri domu.

Zbavte sa švábov: Tu je 6 krokov, ktoré fungujú

2. Konzervy a skladovanie potravín

Chápeme, že je vhodné ukladať v garáži extra neškodné materiály – najmä, ak nakupujete vo veľkom. Kolísanie teploty však môže spôsobiť rast baktérií aj v konzervovaných výrobkoch. Navyše, malé zvieratká sa môžu ľahko dostať napr. do obilnín cez kartónové obaly. Namiesto toho im nájdite priestor v špajzy.

3. Alkohol

Vieme, že kartón piva zaberá veľa miesta, ale nebuďte v pokušení uskladniť ho v garáži. Napriek tomu, že obsahujú alkohol, pivo a víno môžu ľahko v chladnom počasí zamrznúť. Na druhej strane, ak sa víno vystaví svetlu, môže sa zahriať na ocot. Najlepšie je skladovať alkohol na chladnom, ale tmavom mieste.

5 prekvapivých vecí, ktoré do garáže nepatria
Zdroj foto: Depositphotos

4. Skladovanie dreva

Ak pracujete s drevom neustále, zbavte sa jeho skladovania v garáži. Pokiaľ však držíte nejaké drevené kúsky na neskorší projekt, buďte opatrní. Drevo sa môže ľahko deformovať, najmä ak je vystavené teplote a vlhkosti.

5. Skladovanie farieb

Farba sa stáva nepoužiteľnou, keď je ponechaná v extrémnych teplotných podmienkach a plechovky môžu hrdzavieť, ak sú vystavené vlhkosti. Pokiaľ vaša garáž nie je klimatizovaná, zabudnite na ne.