Rastliny pre zaneprázdnených záhradkárov (1)

izbové rastliny Zdroj foto: Pixabay

Rastliny, ktoré prežívajú vďaka našej neprítomnosti? Poďme si povedať, ktoré to sú a čo je úspešným tajomstvom ich prežitia.

Existujú rastliny, ktoré dokážeme zlikvidovať pretože sa o ne nestaráme. Ale potom sú tu tie, ktorých sa nemôžeme zbaviť len tak ľahko, pretože nás ku svojmu rastu vôbec nepotrebujú. Občas mávame všetci obdobia, kedy nemáme čas na našu záhradku alebo na kvety, ktoré máme v domácnosti.
Vtedy sa môže stať, že o určité druhy rastlín vďaka našej zaneprázdnenosti prídeme. My si teraz ale povieme o tých, kde naša starostlivosť absentuje a rastliny prežívajú aj bez našej prítomnosti.

7 nečakaných účinkov tohto produktu z jabĺk na našu krásu a zdravie

Ťažko usmrtiteľné interiérové rastliny

  1. Kaktus

Kto z nás by nepoznal túto nenáročnú rastlinku? Kaktus je správnou voľbou pre domácnosti zaneprázdnených ľudí. Vyžaduje málo vody a ak na neho sem tam aj zabudnete, vôbec mu to nebude prekážať. Je to predsa takzvaný púštny kvet, takže nemajte obavy, prežije i u vás doma. Býva nenáročný aj na pôdne podmienky. Jednou z ďalších výhod vlastniť sukulent je ich krása. Oplývajú rôznymi veľkosťami a farbami a môžu oživiť váš domov s malým úsilím.

8 prírodných prostriedkov, ako zmierniť bolesť pri poštípaní včelou alebo osou
  1. Figovník kaučukový

Figovník je jedna z rastlín, ktoré najčastejšie vidíme v kanceláriách. Ale dá sa použiť aj v domácnosti, aby presvetlila priestor a pridala trochu tepla do miestnosti. Existuje dôvod, prečo je táto izbová rastlina prvou voľbou pre kancelárske prostredie. Je to práve jej nenáročnosť na zalievanie. Rastlina si veľmi dobre uchováva v sebe vodu a predtým, než ju znova zalejete, je potrebné nechať ju úplne vysušiť, aby dokázala znova prijať určité množstvo závlahy pre svoj ďalší rasť. Tento druh rastliny je ako stvorený pre prostredie, kde nie je čas na pravidelnú zálievku.

  1. Aloe

Aloe je veľmi užitočná rastlina. Je nie len nenáročná na pestovanie, pretože si vyžaduje málo pozornosti, ale má aj vynikajúce liečivé účinky. Jej výhonky sú naplnené gélom, ktorý je prospešný pre prirodzenú starostlivosť o pleť. Ak jej listy prerežete napoly a priložíte na popálené miesto, zistíte aká užitočná vie byť v takýchto prípadoch. Aloe je ľudovým zdrojom liečenia popálenín, preto by nemala chýbať v akejkoľvek domácnosti. Rastlinu by ste mali zalievať iba raz alebo dvakrát mesačne, pretože uprednostňuje suchú pôdu pred opätovným zalievaním vodou.