6 najdrahších izbových rastlín, časť II.

6 najdrahších izbových rastlín Zdroj foto: Unsplash

Spoznajte ďalších 6 najdrahších izbových rastlín, ktoré možno pestujete vo svojich domovoch.

Generácia najdrahších izbových rastlín sa prvýkrát spustila v 16. storočí a boli ňou tulipány. Tulipánová mánia zapríčinila explóziu ceny tulipánov a predávala sa za nemalé peniaze. Nástupcami tulipánov sa vo viktoriánskom období stali orchidey, ktoré si zamilovali bohatí panovníci. Ich posadnutosť týmto kvetom sa stala vo svete známou ako „orchidelirum“. Ste aj vy milovníkom drahých interiérových rastlín?

6 najdrahších domácich rastlín, časť I.
  1. Philodendron Minima

Tropická rastlina Philodendron Minima je tiež známa ako „Mini Monstera“ alebo „Piccolo“. Typické odrody mini monstera zakúpite v cene od 20 Eur až po 150 Eur. Atypické krásky tejto odrody sa predávajú omnoho drahšie. Milovníci izbových rastlín vyhľadávajú rôzne variácie, ako sú škvrny či pruhy. Čím viac je vzácna rastlina atypická, tým viac stúpa jej finančná hodnota.

 

  1. Orchidea Shenzhen Nongke

Orchidea Shenzhen Nongke je čínska orchidea, ktorá však nepochádza priamo z prírody. Tím odborníkov ju kultivoval celých 8 rokov. Orchidea Shenzen Nongke patrí medzi najdrahšie pestované interiérové rastliny aj vďaka tomu, že na jej kvitnutie si milovníci musia počkať až 4 či 5 rokov. Kvety tejto vzácnej orchidey oslnia zmysly každého, kto si na jej kvitnutie trpezlivo počká, pretože oslnia nielen krásou, ale aj špecifickou vôňou. Tie najvzácnejšie exempláre orchideí shenzhen nongke sa dražia až do výšky 200 000 dolárov.

bonsaje
Zdroj foto: Unsplash
  1. Storočné bonsaje

Každý z nás pozná jeden z najdrahších pestovaných kvetov v malom kvetináči so stromom vyzerajúcim ako miniatúra stromov z dažďových pralesov. Bonsaj svojim vzrastom upúta pozornosť každého milovníka interiérových rastlín ako výnimočný exemplár. Túto izbovú rastlinu si môžete zakúpiť už za 180 Eur. Jeden z najdrahších kusov sa predal za 100 000 000 jenov v Japonsku a bola to stáročná biela borovica.