6 trendových rastlín, ktoré sú nenáročné na pestovanie

6 trendových rastlín, ktoré sú nenáročné na pestovanie Alokázia, zdroj foto: Depositphotos

Veľa z nás nemá dostatok času, preto hľadáme izbové rastliny, ktoré sú nenáročné na pestovanie a navyše trendy.

Zoznámte sa, tu je 6 trendových rastlín, ktoré sú nenáročné na pestovanie.

Potosovec

Všetkým známym a zároveň stále populárnym rastlinám nenáročným na pestovanie kraľuje potosovec. Je to z viacerých dôvodov. Nevyžaduje veľa svetla, aj keď sa nám odvďačí zdravým rastom, ak ho postavíme na slnečné okno. Čo sa týka vlahy, zalievame len vtedy, ak je pôda medzi zálievkami suchá. Potosovec má mnoho pekných odrôd. Medzi najnovšie patrí Global Green. Ide o popínavú rastlinu, ktorú si už obľúbili mnohí z nás.

Alokázia

Veľmi pekná izbovka okrasná najmä svojimi atraktívnymi listami. Rôzne odrody alokázie ponúkajú aj rôzne zafarbenia, tvary listov a zaujímavé textúry. Umiestnime ju na miesto, na ktoré dopadá jasné nepriame slnečné svetlo. Alokázii sa bude dariť najviac v prostredí, kde je vlhkosť vzduchu vyššia ako 50 %.

Tilandsia – vzdušná rastlina, ako sa o ňu starať?

Filodendron Micans

Tmavé zamatové listy tohto filodendronu vyniknú v každej miestnosti. Listy môžu mať rôzne farby od oranžovej, cez červenú až po takmer čierno-zelenú farbu. Tieto izbovky milujú jasné slnečné okno, avšak nie priame slnko, ktoré ich môže spáliť.

6 trendových rastlín, ktoré sú nenáročné na pestovanie
Pilea. zdroj foto: Depositphotos

Pilea

Popularita tejto rastliny stále rastie. Nečudo. Pre svoj zdravý rast nepotrebuje veľa. Pilea sa nenahnevá, ak občas vynecháme zálievku a na mieste s dostatkom jasného svetla rastie naozaj rýchlo.

Xerosicyos danguyi

Očarujúce listy v tvare mince zaujmú každého pestovateľa. Ide o sukulent, ktorý nepotrebuje pravidelnú zálievku a nevadia mu ani na živiny chudobnejšie substráty. Nezvyčajný vedecký názov rastliny pochádza z gréckeho xeros, čo znamená „suchý“ a sicyos, čo znamená „uhorka“. Takže, hoci je Xerosicyos príbuzný tekvici v porovnaní s ňou nepotrebuje toľko vody – teda takmer žiadnu.

Rhaphidophora decursiva (1)
Rhaphidophora decursiva, zdroj foto: Depositphotos

Rhaphidophora decursiva

Ide o popínavú rastlinu, ktorej domovom je Čína a India. Často sa označuje ako mini monstera. Ani rhaphidophora decursiva nepotrebuje pre svoj rast veľa. Stačí občasná zálievka a nepriame slnečné svetlo.