7 efektívnych metód regulácie škodcov v pivniciach na zeleninu

7 efektívnych metód, ako znížiť škodce Zdroj foto: Pixabay

Vaša úroda nie je ani v pivnici v bezpečí. Pomôcť však môže týchto 7 efektívnych metód, ako sa zbaviť potencionálnych škodcov.

7 efektívnych metód regulácie škodcov

Či už chcete, alebo nie je, faktom je, že myši, hlodavce, hmyz a ďalší škodcovia sa budú neustále snažiť nájsť cestu k vášmu zdroju potravy, pretože to je zdroj potravy i pre nich. Existuje však niekoľko účinných metód kontroly škodcov v koreňových pivniciach, ktoré pomôžu odradiť vašich nechcených hostí:

Vôňa mäty piepornej

Ak chcete, aby sa neželaní návštevníci vašej pivnici vyhýbali, umiestnite do nej mätu piepornú. Buď čerstvé bylinky zaveste alebo túto nasekanú voňavú rastlinu uvarte vo vode. Odvar sceďte a nalejte do rozprašovača, ktorým pokropíte vašu pivnicu.

Správne skladovanie úrody: Takto vydrží dlhšie svieža

Pomocník predátor

Určite mnohí záhradkári dajú za pravdu, že najúčinnejším bojovníkom proti hlodavcom sú mačky. Táto malá šelma ( ak nie je príliš lenivá a rozmaznaná) vás efektívne pomôže zbaviť myší alebo ostatných hlodavcov a postará sa i o to, že sa vašej pivnici s úrodou zďaleka radšej vyhnú.

Drôtená tkanina

Vedeli ste, že myši len veľmi ťažko prehryzú drôtené ​​plátno? Ak sa obávate toho, že žijú vo vašich debnách alebo košoch s uskladnenou úrodou, zabaľte bočné strany do drôtenej látky a pripevnite ich tiež cez hornú časť.

Návnada z arašidového masla

Medzi najťažšie zbaviteľných predátorov vo vašej pivnici so zeleninou patria určite myši. Zmestia sa totiž aj do malých otvorov. Ak do týchto priestorov nechodia vaše deti alebo domáci maznáčikovia, pripravte myšiam pasce. Ako návnada výborne poslúži arašidové maslo.

Ultrazvukový odpudzovač

Humánny spôsob, ako sa zbaviť takýchto škodcov, predstavuje odpudzovač hlodavcov. Na tomto prístroji však nešetrite a zaobstarajte si ten kvalitnejší.

Choroby a škodcovia: Tipy, ako sa im v záhrade vyhnúť

Perlička

V boji so škodcami vám môže pomôcť aj perlička. Je to síce hlučný vták, ktorý veľmi neobľubuje na dvore inú hydinu, ale dokáže vás zato zbaviť hlodavcov.

Perličky sú vynikajúce pri love a zabíjaní myší, hadov a ploštíc. Sú to tiež úžasné poplašné systémy. Ak môžete do svojho kŕdľa pridať perličku, máte väčšiu šancu, že z koreňovej pivnice vyženiete nežiaduce potvorky.

Pivnicu dobre uzavrite

Najdôležitejším krokom, ktorý môžete urobiť pri zaistení bezpečnosti svojej pivnice na zeleninu pred myšami, hadmi, chrobákmi a inými nechcenými hosťami, je jej zabezpečenie.

Základom sú robustné dvere, ktoré dobre utesňujú váš sklad úrody pred okolitým svetom. V pivnici by ste mali mať stále dostatočné vetranie. Vetracie otvory netreba zabudnúť zakryť hustým a pevných pletivom.