Ako konzervovať huby, vyskúšajte tieto recepty

Ako konzervovať huby, vyskúšajte tieto recepty Zdroj foto: Depositphotos

Boli ste tento rok v zbere húb úspešní? Ako konzervovať huby, ktoré ste nespotrebovali? Existuje niekoľko spôsobov, ktoré vám prezradíme v nasledujúcom článku. 

Ako konzervovať huby? Je to možné viacerými spôsobmi. Najznámejší je sušenie. Okrem neho sa používa sterilizácia, nakladanie do soli a podobne. Tu je niekoľko receptov na inšpiráciu.

Nakladané huby I.

Na jeden kilogram húb budeme potrebovať 20 g soli, trocha rasce.

Postup

Mladé, nečervivé hríby očistíme, dobre umyjeme a pokrájame na tenké plátky. Dáme ich do rajnice, osolíme a udusíme do mäkka. Potom pridáme trocha rasce a spolu so šťavou, ktorú hríby pustili, naplníme do pripravených pohárov. Dobre uzavrieme, poukladáme do hrnca na sterilizáciu a od bodu varu sterilizujeme pol hodiny. Vyberieme z hrnca a vychladnuté odložíme. Týmto spôsobom môžeme pripraviť všetky jedlé huby.

Správna príprava húb, na toto si dajte pozor

Nakladané huby II.

Budeme potrebovať huby, soľ, masť a cibuľu.

Postup

Pekné, zdravé hríby očistíme, dobre umyjeme a pokrájame na tenké plátky. Na rajnici rozohrejeme masť, pridáme cibuľu posekanú nadrobno a speníme ju. Potom pridáme pokrájané hríby, osolíme a za občasného pomiešania udusíme do mäkka. Naplníme do menších pohárov, dobre uzavrieme, poukladáme do zaváracieho hrnca a v pare sterilizujeme od bodu varu pol hodiny. Vyberieme z hrnca a vychladnuté odložíme.

ako sterilizovať huby
Zdroj foto: Depositphotos

Hríby v soli

Na jeden kilogram húb budeme potrebovať 150 g soli.

Postup

Zdravé, mladé a tvrdé hríby očistíme, dobre umyjeme, pokrájame na tenké plátky, dáme do misy, osolíme a necháme chvíľu postáť. Potom ich dobre natlačíme do čistých pohárov, až kým nepustia šťavu, povrch posypeme soľou, zaviažeme dvojitým celofánom a odložíme do chladnej, tmavej a suchej miestnosti.