Ako konzervovať špenát, aby ste mali vitamíny i v zime

Ako konzervovať špenát, aby ste mali vitamíny i v zime Zdroj foto: Depositphotos

Prinášame vám niekoľko dobrých receptov, ako konzervovať špenát. Doprajme si cenné vitamíny i počas zimných mesiacov.

Špenát je nabitý vitamínmi či inými živinami, preto je skvelou listovou zeleninou, ktorá by nemala chýbať ani v našej záhradke. Ako konzervovať špenát, aby sme si jeho úrodu mohli vychutnať i počas zimných mesiacov? Tu je zopár tipov.

Marinovaná kapusta: Zdravý recept, ktorý treba vyskúšať

Chutný konzervovaný špenát I.

Budeme potrebovať: 

Špenát, trocha soli, tuk.

Postup prípravy:

Čerstvý, mladý, prebratý a dobre umytý špenát dáme do vriacej osolenej vody a neprikrytý varíme 10 minút. Potom ho vyberieme z vody a zomelieme na mäsovom mlynčeku. Na rajnici roztopíme tuk, pridáme zomletý špenát a chvíľku podusíme. (Podlievame slanou vodou, v ktorej sa varil špenát.) Ešte horúci špenát nalejeme do pripravených pohárov, dobre uzavrieme, poukladáme do hrnca s dierkovanou vložkou a od bodu varu sterilizujeme 10 minút. Vyberieme z hrnca a vychladnuté odložíme na tmavé a suché miesto.

Ako konzervovať špenát, aby ste mali vitamíny i v zime
Zdroj foto: Depositphotos

Chutný konzervovaný špenát v soli II.

Budeme potrebovať:

Špenát, soľ.

Postup prípravy:

Mladý, čerstvý špenát preberieme, dobre umyjeme, sparíme vriacou slanou vodou, posekáme nadrobno a naložíme do pripravených pohárov. Dobre uzavrieme, poukladáme do hrnca s dierkovanou vložkou a od bodu varu sterilizujeme 45 minút. Vyberieme z hrnca, necháme vychladnúť a uložíme na tmavé a suché miesto.