Recept na tymiánový olej, ktorý pomáha pri paradentóze

Recept na tymiánový olej, ktorý pomáha pri paradentóze Zdroj foto: Depositphotos

Predzvesťou bolestivej paradentózy  býva práve krvácanie ďasien, ktoré spozorujeme najmä počas umývania zubov. Tu je recept na tymiánový olej, ktorý pomáha pri tomto zdravotnom probléme. 

Paradentóza, infekcia ústnej dutina, nám poriadne dokáže znepríjemniť život. Na začiatku sa prejavuje krvácaním ďasien počas umývania zubov, neskôr aj pri zahryznutí do tvrdších potravín. Pri spozorovaní prvých príznakov netreba čakať a radšej vyhľadať lekára. Ak tak totiž neurobíte včas, môžete prísť o svoj chrup a liečba sa poriadne predraží. V prípade, keď vám krvácajú ďasná, tento recept na tymiánový olej môže pomôcť. Najskôr si však poďme objasniť príčiny paradentózy.

Ako sušiť slivky? Vyskúšajte náš recept

Príčiny paradentózy

Za vznik infekcie ústnej dutiny môžu väčšinou baktérie, ktoré sa usádzajú na zuboch a ďasnách. Jedovaté látky, ktoré produkujú, následne napádajú a poškodzujú ďasná bolestivými zápalmi.

Príčinou paradentózy býva najčastejšie nesprávna alebo nedostatočná ústna hygiena, neliečené zubné kazy, nadmerné pitie alkoholu či nevhodná strava. Väčšie riziko vzniku infekcie ústnej dutiny hrozí fajčiarom, cukrovkárom a tým, u ktorých sa už v blízkej rodine paradentóza objavila.

Recept na tymiánový olej, ktorý pomáha pri paradentóze
Zdroj foto: Depositphotos

Tip na zmiernenie príznakov

Aj keď náš tip paradentózu určite nevylieči, môže vám pomôcť najmä v počiatočnom štádiu zmierniť príznaky. Urobte si masáž olejčekom, ktorý si pripravíte doma, a to podľa nasledovného receptu: Rozmliaždite jednu lyžicu semien tymianu, zalejte ich panenským olivovým olejom a nechajte týždeň prikryté lúhovať. Mäkkú zubnú kefku namáčajte do oleja a jemne si masírujte ďasná.