Ako si poradiť s muchami? Tu je 8 užitočných rád

Ako si poradiť s muchami? Tu je 8 užitočných rád Zdroj foto: Depositphotos

Sú otravné a nikto nie je nadšený ich prítomnosťou. Ak hľadáte spôsoby, ako si poradiť s muchami, ste na správnom mieste. 

Ako si poradiť s muchami? Tieto metódy sú ekologické a netoxické, čo je dôležité, ak máte doma malé deti alebo domácich miláčikov. Takže, dajme sa do toho a zistime, čo platí na tento otravný hmyz.

Udržujte čistotu

Veľa múch najviac priťahujú zvyšky jedla, odpadky a neuprataný priestor. Dôkladne udržiavajte preto kuchyňu, jedáleň a odpadkové koše čisté. Pravidelne vyhadzujte odpadky, aby sa vaša domácnosť nestala pre tento hmyz veľkým lákadlom.

Využite fyzické prekážky

Na okná a dvere použite špeciálne zábrany alebo siete na muchy. Tým zabránite ich vstupu do domu, ale zároveň neobmedzíte prirodzenú cirkuláciu vzduchu.

Alergia na mačky: 7 spôsobov, ako s tým žiť

Citrusové oleje

Múch sa môžete zbaviť aj pomocou vôní, ktoré neznášajú. Skúste použiť citrusové oleje ako citrónový alebo pomarančový. Nakvapkaním týchto olejov do difuzérov či tampónov a ich umiestnením do blízkosti miest, kde sa zdržiavajú, ich môžete odohnať.

Octový roztok

Muchy neznášajú vôňu octu. Využite to a vytvorte si roztok z octu a vody v pomere 1:1 a dajte ho do rozprašovača. Tento roztok môžete naniesť na povrchy, kde sa veľa pohybujú. Je však dôležité predtým vykonať skúšobný test, aby ste zistili, či ocot povrch nepoškodí.

Prírodné lapače s lákadlom

Vytvorte si jednoduché prírodné lapače múch. Napríklad môžete použiť pohár s ovocným džúsom, ktorý zakryjete plastovou fóliou s malými dierkami. Muchy voňajúca návnada priláka a keď raz vojdú do pohára, nevedia vyjsť von.

Elektrické lapače na hmyz

Elektrické lapače sú tiež účinnou pascou na muchy, ktorú možno použiť. Tieto zariadenia vyžarujú svetlo a keď mucha vletí do jeho blízkosti, elektrický výboj ich rýchlo odstráni.

Na záver treba myslieť na to, že tieto metódy môžu byť ovplyvnené veľkosťou a typom prostredia, v ktorom žijete. Najvhodnejšie je skombinovať viacero spôsobov a zistiť, ktorý najlepšie funguje u vás doma.