Toaletný papier: Ako z neho pripraviť priesady?

toaletný papier- ako urobiť priesady Zdroj foto: Pixabay.com

Chcete vedieť, ako si doma pripraviť vlastné priesady? Postačí vám k tomu vhodný substrát, osivo a toaletný papier, resp. rolka z neho.

Hľadáte spôsoby, ako si pripraviť vlastné priesady? Je to pomerne jednoduché. Ak to tento rok chcete vyskúšať, máme pre vás manuál, ako na to. Budete na to potrebovať ostrý nôž, toaletný papier, resp. rolky z neho, výsevný substrát, osivo a trochu času.

žerucha
Zdroj foto: Pixabay.com

Toaletný papier: Krok za krokom, ako si urobiť z neho vlastné priesady

Rolku, ktorá vám zostáva po minutí toaletného papiera narežte štyrikrát. Zárezy by mali mať rovnaký odstup a mali by byť štyri centimetre hlboké.

Narezané časti ohnite do tvaru trojuholníka a prekladajte ich na seba. Tak vytvoríte dno. Posledným dielom ho upevnite tak, že rožtek posledného trojuholníka zastrčíte za predposledný.

Ako si rozmnožiť stéviu? Máme pre vás praktický manuál

Do rolky dajte pripravený výsevný substrát. Vložte semienka ( paradajky po jednom osive, papriky po dvoch) a opatrne ich zasypte zemou.

Priesady poukladajte do plytšieho kastrólika a opatrne zavlažte postrekovačom.

Toaletný papier vám poslúži nielen na WC, ale aj pri tvorbe vlastnej priesady. A nielen, že sa môžete kreatívne realizovať, ale prospejete aj prírode, pretože ide o skvelý spôsob recyklácie.

Ani by vás nenapadlo, koľko druhov využitia ponúka obyčajná rolka z toaletného papiera 🙂