Bohatstvo a prosperitu prinášajú tieto rastliny, máte ich doma?

Bohatstvo a prosperitu zabezpečia tieto rastliny Pachira aquatica, zdroj foto: Depositphotos

Vo feng shui majú kvety veľký význam a tiež svoju úlohu. Ktoré z nich prinášajú bohatstvo a prosperitu? 

Niektoré rastliny majú dlhú symbolickú asociáciu s materiálnym bohatstvom. Tieto druhy sa často používajú strategicky ako izbové rastliny v interiéri na nasmerovanie energie feng shui na vytváranie finančnej prosperity. O niektorých sme hovorili v tomto článku, tu sú ďalšie z nich:

Tučnolist

Tučnolist je známy sukulent a patrí tiež do zoznamu izboviek, ktoré prinesú bohatstvo a prosperitu. Táto rastlina vyžaduje dostatočné množstvo svetla, aby sa jej darilo. Pomalý a stabilný rast tučnolistu môže predstavovať stabilné hromadenie bohatstva. Jeho šťavnaté listy pripomínajú vzácny kameň nefrit, ktorý je považovaný za šťastný a podľa feng shui podporuje dlhý život.

Ako vybrať kvetináč pre krásny vzhľad vašej rastliny

Pachira aquatica

Pachira sa často používa vo feng shui ako rastlina, ktorá prináša prosperitu a šťastie. Je to tiež nenáročná rastlina na starostlivosť; dobre rastie v interiéri a znáša aj prostredie s nižším osvetlením.

Stonky sú často spletené, čo symbolizuje vzájomnú prepojenosť a dlhovekosť. Tri stonky môžu predstavovať nové začiatky, zatiaľ čo päť kmeňov súvisí s piatimi prvkami.

Rastliny, ktoré podporujú bohatstvo a prosperitu.
Scindapsus pictus, zdroj foto: Depositphotos

Scindapsus pictus

Scindapsus pictus alebo inak potosovec strieborný sa podľa feng shui takisto radí medzi kvety prinášajúce bohatstvo. Je to popínavá liana so striebristými vzormi na zelených listoch. Táto obľúbená izbová rastlina uprednostňuje svetlý tieň a medzi zavlažovaním ju možno nechať vyschnúť. Hnojiť ju treba mesačne počas jarného a letného vegetačného obdobia. Vo feng shui sa predpokladá, že táto rastlina odpudzuje negatívnu energiu a zároveň podporuje tú dobrú.

Bambus šťastia

Aj keď ho voláme bambus šťastia, tento kvet vôbec nepatrí medzi bambusy. Izbová rastlina je vo feng shui známa tým, že prináša prosperitu a šťastie.

Xerosicyos danguyi

Ide o popínavú rastlinu s malými okrúhlymi mäsitými listami. Verí sa, že prináša prosperitu a bohatstvo do domácnosti. Izbovke sa darí v mierne suchých podmienkach a je vhodná na pestovanie na parapete okna, kde svieti slnko väčšinu dňa.