Červená cibuľa: Zdravotné výhody, ktoré treba poznať

Červená cibuľa: Zdravotné výhody, ktoré treba poznať Zdroj foto: Depositphotos

Mnoho ľudí sa tejto zelenine vyhýba, pretože zanecháva nepríjemný zápach v ústach. To je škoda. Máme pre vás hneď niekoľko dôvodov, prečo sa červená cibuľa oplatí jesť. Vedeli ste o nich?

Máte radi červenú cibuľu? Ak áno, viete, čo v sebe všetko skrýva? Okrem toho, že pomáha pri rakovine a zlepšuje trávenie, mali by ju do svojej stravy zahrnúť aj diabetici.

Zastaví rast rakovinových buniek

Červená cibuľa obsahuje zlúčeniny síry, ktoré pomáhajú bojovať s rakovinou a nádorovou bunkou. Zlúčeniny dokážu tiež zabiť baktérie v organizme, ktoré spôsobujú zápaly. Konzumáciou červenej cibule znižujete riziko rakoviny, a ak už trpíte týmto zákerným ochorením, vie byť nápomocná v procese chemoterapie.

Recept na sterilizované strúhané jablká či sladkú šťavu

Účinkuje proti zápche

Vlákna červenej cibule si vedia poradiť s toxínami v tele. Navyše ich pomáhajú vylúčiť von z organizmu, preto je táto zelenina i vynikajúcim detoxikantom.

Zastaví krvácanie z nosa

Ak vám tečie krv z nosa, stačí, keď si privoniate k červenej cibuli. Pomáha pri zrážaní krvi a okamžite zastavuje krvácanie z nosa.

Výhody červenej cibule
Zdroj foto: Depositphotos

Udrží cukrovku pod kontrolou

Červená cibuľa, najmä surová, je skvelou zeleninou pre diabetikov, pretože podporuje tvorbu inzulínu a tým znižuje potrebu inzulínovej injekcie.

Pomoc pri bolesti v krku

Je veľmi dobre známa v ľudovom liečiteľstve pre liečivé vlastnosti a ako prírodný liek proti bolesti v hrdle a pri prechladnutí.

Zlepšuje zdravie srdca

Červená cibuľa je skvelá, ak trpíte nejakou chorobou srdca alebo vysokým krvným tlakom. Vďaka svojim vlastnostiam znižuje riziko akýchkoľvek ochorení srdca, srdcový infarkt a normalizuje krvný tlak.

Znižuje zlý cholesterol

Surová je ideálna pre celkovú pohodu, pretože jej zlúčeniny bojujú so zlým cholesterolom a odstránia všetky toxíny a tuk z krvi.