Dodajte svojej záhrade vôňu, tieto kvety sa o to postarajú

Dodajte svojej záhrade vôňu, tieto kvety sa o to postarajú Štedrec, zdroj foto: Depositphotos

Krásna aromatická zeleň na vašom pozemku? Dodajte svojej záhrade vôňu vďaka týmto kvetom, ktoré sa o to postarajú.

Práve vône dokážu prispieť k tej správnej atmosfére vášho obydlia a pozemku. Dodajte svojej záhrade vôňu a zároveň krásu v podobe týchto kvetov.

Štedrec

Tento strom očarí žiarivo žltými strapcami previsnutých kvetov, ktoré silno voňajú. Štedrec kvitne na jar a dorastá do výšky 3 až 9 metrov. Pozor, všetky časti tohto stromu sú jedovaté.

Myrta krepová

Jej farebné kvety sa rozvíjajú v čase, keď už ostatné kríky alebo stromy odkvitli, to znamená koncom leta a začiatkom jesene. Myrta okrem toho vonia príjemnou vôňou. Môže narásť do výšky 2 až 12 metrov.

Dodajte svojej záhrade vôňu, tieto kvety sa o to postarajú
Prunus cistena, zdroj foto: Depositphotos

Prunus cistena

Tento vysoký ker je známy najmä fialovou farbou listov. Bonusom sú sladko voňajúce ružovobiele kvety rozkvitnuté uprostred jari a ovocie, ktoré milujú hlavne vtáky. Prunus dosahuje výšku troch metrov.

Vistéria

Keď je reč o voňavých kvetoch, nemali by sme vynechať vistériu. Je to popínavá drevitá liana, preto pozor, aby sa vám nerozšírila na neželané miesta. Vistéria vyžaduje humóznu a mierne kyslú pôdu.

Slivka čerešňoplodá

Je to vysoký ker ( až 7 metrov) s výrazne voňavými kvetmi, ktoré sa objavujú v apríli. Ak uprednostňujete menšie kríky, k dispozícii sú aj nižšie kultivary.

Vysoké rastliny do vašej záhrady: Vyberte si z týchto krások

Magnólia Sweetbay

Magnólia Sweetbay pochádza zo Severnej Ameriky. Je to krásny strom či krík, ktorý očarí nielen kvetmi, ale ich vôňou. Magnólia je citlivá na chlad, preto sa jej bude dariť v južnejších oblastiach Slovenska a v kyslejšej pôde.

Albízia ružová

Už ako hovorí názov tohto stromu, jeho voňavé kvety sú ružovej farby a kvitnú v júni a v júli. Albízia má výšku 6 až 9 metrov.

Jazmín popínavý

Voňavý krík s tmavozelenými listami kvitnúci ružovými kvetmi v tvare hviezdy  je ozdobou každej záhrady. Jazmínová vôňa sa tak bude šíriť i po vašom pozemku, ak sa rozhodnete pre pestovanie tohto zaujímavého opadavého kríka.