Dôležité symboly Feng Shui a ich význam, č.III

Dôležité symboly Feng Shui a ich význam, č.III Aj bambus predstavuje jeden zo symbolov Feng shui. Zdroj foto: Depositphotos

Spoznajte ďalšie dôležité symboly Feng shui a ich význam. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.

Prinášame vám ďalšie dôležité symboly feng shui a čo v skutočnosti znamenajú.

Bambus

Bambusová rastlina je odolná a rýchlo rastúca. Dokáže prežiť a prosperovať v rôznych poveternostných podmienkach. Dokonca aj pri najväčšom vetre sa táto tráva môže ohnúť úplne dole a odraziť sa od samého dna. Preto bambus predstavuje vytrvalosť, rast a flexibilitu. Ak ste niekedy pozorne skúmali bambusovú rastlinu, viete, že je tiež v strede dutá. Táto skutočnosť tiež symbolizuje pokorné a otvorené srdce.

15 symbolov Feng Shui a ich význam v našom dome

Kvety

Kvety sú symbolom nestálosti, krásy, hojnosti a prírody. Vo feng shui pozývajú energiu do vášho domova. Môžu tiež pomôcť energii plynule prúdiť a pozdvihnúť náladu v dome. Ak sa niekto cíti smutný, práve kvety môžu byť tou správnou voľbou vo feng shui, aby privolali radosť. Najideálnejšie sú čerstvé rezané kvety, ale môžete použiť tiež ich obrazy.

Tu sú niektoré najobľúbenejšie kvety vo feng shui:

Pivónia: Zvodná pivónia symbolizuje romantiku, hojnosť a prosperitu.

Lotos: Tento kvet pochádza z bahnitých vôd, symbolizuje múdrosť a krásu, ktorá dokáže prekvitať aj v tých najťažších podmienkach.

Orchidea: Orchidea môže symbolizovať a priniesť do domu vznešené a čestné partnerstvo.

Chryzantémy: Tieto dlhotrvajúce kvety symbolizujú dlhovekosť.

Slivkový kvet: Patria medzi prvé kvety, ktoré kvitnú po zime, symbolizujú nádej a vytrvalosť.

Ako pochopiť význam symbolov Feng shui, č. II

Večný uzol

Tiež známy ako nekonečný uzol, tieto vzájomne prepojené geometrické vzory sa nachádzajú v mnohých kultúrach. Pretože tento uzol nemá začiatok ani koniec, symbolizuje dlhovekosť a harmóniu. Na duchovnej úrovni to tiež predstavuje, že sme všetci prepojení a vzájomne závislí.

Dôležité symboly Feng Shui a ich význam, č.III
Večný uzol. Zdroj foto: Depositphotos

Zlatá rybka

V ázijskej kultúre je ryba magickým tvorom, ktorý je schopný veľkej premeny. Existuje príbeh o kaprovi, ktorý prekonal mnohé prekážky. Dokázal plávať proti prúdu, preskočiť dračiu bránu a premeniť sa na draka. Podobne nám zlatá rybka môže pripomenúť náš potenciál čeliť ťažkostiam a zmeniť sa na lepšieho človeka.

Ovocie

Ovocie sú dary sladkosti a hojnosti z prírodného sveta, preto symbolizujú plodnosť, prosperitu a štedrosť. Aj v modernej dobe mnohé ázijské rodiny prinášajú na oslavy ovocné darčeky pre priaznivú a šťastnú energiu po celý rok.

Najobľúbenejšie ovocné symboly vo feng shui

Pomaranče: Pomaranč symbolizuje jangovú energiu slnka. Je jasný, veselý a pozdvihuje energiu v akomkoľvek priestore. Okrem toho je toto ovocie vo feng shui prirovnávané k zlatu, takže priťahuje bohatstvo a šťastie všetkého druhu.

Granátové jablko: Granátové jablko skrýva vo svojom vnútri veľmi veľa semienok. Preto predstavuje vo feng shui hojnosť. Červená farba je tiež spojená so šťastím a ochranou.

Broskyňa: Vo feng shui broskyňa vraj priťahuje lásku. Spája sa tiež s dlhovekosťou.

Dôležité symboly Feng Shui a ich význam, č.III
Zdroj foto: Depositphotos

Vtáky

Vtáky sú symbolom slobody a spojenia s nebom. Môžu priniesť naše priania do nebies, aby boli bližšie k bohom.

Najobľúbenejšie vtáky vo feng shui:

Žeriav: Tento pôvabný vták, ktorý symbolizuje dlhý život, plní aj priania.

Fénix: Jeden zo štyroch nebeských zvierat. Tento mýtický vták predstavuje znovuzrodenie a šťastie.

Mandarínske kačice: Ako tradičný ázijský svadobný dar je pár mandarínskych kačíc symbolom manželskej harmónie, vernosti a šťastia, pretože tieto vtáky sa pária na celý život.