Exfoliačný píling z mäty a rozmarínu, dávka energie

Exfoliačný píling z mäty a rozmarínu, doprajte si dávku energie Zdroj foto: Depositphotos

Naštartujte svoj deň prírodnou kozmetikou. Exfoliačný píling z mäty a rozmarínu vám dodá energiu.

Hľadáte spôsob, ako sa povzbudiť ráno ešte predtým, ako si dáte prvú šálku kávy? Prebuďte sa s bylinkami! Tu je recept na exfoliačný píling z mäty a rozmarínu, ktorý prebudí vašu pokožku a vašu myseľ povzbudzujúcou vôňou.

Prečo píling z cukru

Cukrové pílingy predstavujú šetrný spôsob, ako vyhladiť pokožku a zároveň jej dodať hydratáciu. Ľahko sa vyrábajú, a to z prísad, ktoré sú dostupné a nájdu sa v každej domácnosti (biely alebo hnedý cukor a olej). V tomto recepte môžete použiť aj olivový alebo kokosový olej. Najideálnejším je sladký mandľový olej, ktorý príjemne vonia a vyhovuje každej pleti. Má tiež hydratačné vlastnosti a ľahko sa vstrebáva do pokožky.

Chutné bylinkové oleje pre krásnu arómu a chuť, tu je recept

Prečo rozmarínový olej

Rozmarínový esenciálny olej má antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti dobré pre pleť so sklonom k ​​akné. Aróma rozmarínu má tiež zvýšiť sústredenie a pamäť, takže je to skvelý spôsob, ako prebudiť svoju myseľ a pripraviť ju na nasledujúci deň. Mäta pieporná má osviežujúcu vôňu, ktorá povzbudí. Spolu je táto kombinácia vôní povznášajúca a stimulujúca pre pokožku aj myseľ.

Ako vyrobiť exfoliačný píling

Budete na to potrebovať:

125 ml zaváraninové poháre

1 šálka kryštálového bieleho cukru

3/4 šálky sladkého mandľového oleja

2 kvapky rozmarínového esenciálneho oleja

2 kvapky esenciálneho oleja z mäty

Postup:

V miske alebo veľkej litrovej odmerke zmiešajte všetky ingrediencie. Zmes nalejte do malých zaváraninových pohárov a vrch uhlaďte. Poháre označte peknými štítkami, aby ste nezabudli, čo v nich máte. Ak píling chcete ako darček, dozdobte vkusnou stužkou.