Inšpirácie na meditáciu: Objavte v novom roku vnútorný pokoj

Inšpirácie na meditáciu: Objavte v novom roku vnútorný pokoj Zdroj foto: Deposithotos

Chvíle, ktoré strávite sami so sebou, vám môžu priniesť veľa pozitív. Prinášame vám inšpirácie na meditáciu a meditačné priestory, ktoré vám môžu pomôcť nájsť vnútorný mier.

Uvažujete o začatí meditácie? Alebo možno už pravidelne meditujete, no nikdy ste si nedopriali samostatnú miestnosť či kút na relax, po ktorom túžite? Atmosféra a nálada priestoru, v ktorom meditujete, môže mať vplyv na to, ako rýchlo sa uvoľníte a aký stav mysle zaujmete. Preto vytvorenie vášho osobného priestoru, ktorý s vami dobre rezonuje, vám môže pomôcť nájsť pokoj, ktorý vo svojom živote hľadáte. Čo tak si dať v novom roku predsavzatie, že tento rok to bude inak? Zaujímavé inšpirácie na meditáciu a vytvorenie meditačných priestorov nájdete v nasledujúcom článku. Nájdite si svoju vlastnú meditačnú miestnosť!

Minimalistický štýl

Na vytvorenie meditačného priestoru postačí niekedy naozaj málo. Napríklad len prirodzené svetlo slnka a čerstvý kyslík rastlín. Zelená stena je nielen esteticky úžasná, ale prospeje aj vášmu dýchaniu. Nápady na vytvorenie vertikálnej záhrady nájdete tu.

Inšpirácie na meditáciu: Objavte v novom roku vnútorný pokoj
Zdroj foto: Depositphotos

Miestnosť pre bohéma

Pohodlnú atmosféru na meditovanie môže pomôcť vytvoriť množstvo vankúšov, gobelín na stene v tvare mandal a podobne. Dôležitý je však najmä pokojný kút, kde vás nikto nebude vyrušovať. Aby ste vytvorili ten pravý vzhľad, vneste do vášho priestoru trochu farby a energie.

Postačí hojdacia sieť alebo kreslo

Niektorým z nás sa pri uvoľnení a pre nastolenie pocitu relaxu osvedčila hojdacia sieť. Tak prečo si ju v novom roku neskúsiť zadovážiť? Nemáte ju kam umiestniť? Nevadí. Zožeňte si hojdacie kreslo, ktoré ozdobte dekoratívnou dekou v obľúbených farbách.

Miesto pre relax
Zdroj foto: Depositphotos

Úkryt z baldachýnu

Vytvorte si dokonalú skrýšu, kde budete sami, aby ste mohli nájsť svoj vnútorný pokoj. Ak nemáte celú miestnosť, ktorú by ste mohli venovať svojim meditačným praktikám, vytvorte si vlastný malý priestor. Pomôcť môže práve baldachýn, ktorý nemusí byť len nad posteľou. Stačí, ak si ho dáte do rohu miestnosti a do vnútra umiestnite pohodlný vankúš.

Urobte si bylinkové vankúše snov pre lepší spánok

Preneste pokoj prírody do vnútra

Preneste pokoj prírody do svojho domu, aby ste našli svoj skutočný vnútorný pokoj. Skaly, rastliny a nálada nastolená sviečkami a vôňami je to pravé orechové.

Objavte v novom roku vnútorný pokoj
Zdroj foto: Depositphotos

Nezabudnite na liečivé kamene a kryštály

Správnu atmosféru a energiu miestnosti určite pomáhajú dotvoriť malé predmety ako napríklad kryštály, kamene, ktoré majú moc posilniť jednotlivé čakry, sošky Budhu ( symbol meditácie) a sviečky či vonné tyčinky.