Práca ako relax. Ako si vytvoriť home office na záhrade?

home office na záhrade zdroj: pixabay.com

Ťažké koronavírusové časy mnohých prinútili pracovať z domu. Prinášame vám niekoľko výborných tipov, ako si vytvoriť home office na záhrade.

Nudné prostredie medzi štyrmi stenami kancelárie môžete vymeniť za prácu na čerstvom vzduchu, pri ktorej vám v pozadí budú čvirikať vtáčiky, budete sedieť pod modrou oblohou a výhľad budete mať na krásy vlastnej záhrady. Neznie to úžasne?

Práca v záhrade môže byť veľmi inšpiratívna. Vonku, na čerstvom vzduchu, mozog pracuje inak ako v uzavretej kancelárii. Pocítite príval novej energie, kreativity, nápadov.

Asi ťažko očakávať, že si niekto vytvorí v záhrade permanentný home office. No na spestrenie je občasná práca v záhrade výborným nápadom.

home office na záhrade
zdroj: pexels.com

4 veci, ktoré potrebuje váš home office na záhrade:

1. Stôl, ktorý bude pevný a nebude sa kývať. Potrebné je zohľadniť nielen výber správneho stola, ale tiež podkladu, na ktorom sa bude nachádzať. Posledné čo pri práci potrebujete je neustále rozptyľovanie sa kývajúcimi pohybmi stola.

2. Tieň. Možno sa radi opaľujete, ale pri práci v záhrade to nie je najlepší nápad. Jednak nič neuvidíte na monitore a jednak môžete po pár hodinách skončiť spálení na uhoľ. A to asi nechcete. Výborné riešenie je pracovať pod košatou korunou stromu, ktorý dodá potrebný tieň aj chlad v prípade horúcich letných dní.

Ako zabezpečiť súkromie na záhrade?

3. Prívod elektriny. Dobré na to myslieť pri návrhu záhrady. Napríklad elektro zásuvka v altánku je skvelým nápadom, ktorý oceníte nielen pri home office na záhrade.

4. To najdôležitejšie na záver. Vyberte si pre prácu v záhrade miesto, kde sa budete cítiť výborne. Aby vás výhľad tešil, aby vás nerušili nepríjemné zvuky od susedov či z ulice. Skrátka miesto, kde budete popri práci aj relaxovať.