Jednoduchý nápad na originálne kvetináče z látky

Urobte si krásne kvetináče Zdroj foto: www.diyjoy.com

Nasledujúci spôsob výzdoby terakotových črepníkov je nielenže jednoduchý, ale aj lacný a rýchly. Presvedčte sa na vlastné oči. Nápad na originálne kvetináče z látky.

Hľadáte spôsob, ako dodať nový šmrnc starým terakotovým kvetináčom na izbové rastliny? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Na nasledujúci nápad potrebujete látku ( najlepšie z elastického materiálu), terakotový kvetináč (môžete použiť všetky veľkosti), lepidlo, štetec na lepidlo alebo hupky, nožnice a trochu šikovnosti a času. Tu je krok za krokom, ako na originálne kvetináče.

kvetináče, črepníky
Zdroj foto: www.diyjoy.com

Ako si urobiť kvetináč potiahnutý látkou

Krok 1
Najskôr si látku nastrihajte podľa rozmerov kvetináča. Položte látku a potom črepník. Omotajte textíliu okolo neho a uistite sa, že máte aspoň o 5 cm látky viac v hornej polovici kvetináča. Nezabudnite nechať 4 cm na spoj. Nevadí, ak je látka o niečo väčšia, ale nemala by byť menšia.

9 receptov na domáce čistiace prostriedky, II. časť

Krok 2
Potom črepník opäť rozmotajte a potrite ho lepidlom ( aj spodnú časť). Môžete tak spraviť prostredníctvom štetca. Vnútro nepotierajte. Nechajte schnúť 2 minúty. Položte látku zvisle pozdĺž kvetináča zhora nadol a pritlačte na miesto. Pokračujte v omotávaní látky okolo črepníka, mierne natiahnite, aby sa netvorili záhyby a dajte pozor, aby bol kvetináč celkom zakrytý látkou.

Krok 3
Teraz orežte látku v spodnej časti nádoby a okraje skryte.

Krok 4
Nechajte uschnúť a potom zasaďte do nich svoje izbové rastliny.