Kŕmidlo pre vtáky z plastovej fľaše na vašu záhradu

krmidlo-pre-vtaky-770×433

Myslite na zraniteľné stvorenia aj počas zimy a pripravte im takéto jednoduché kŕmidlo pre vtáky. 

Chcete urobiť radosť sebe, deťom a dať zmysel jednej plastovej fľaši?  A koniec koncov postarať sa o vtáčiky na vašej záhrade počas zimy? Máme pre vás nápad, ako vyrobiť jednoduché kŕmidlo pre vtáky, ktoré hravo zvládne každý. A zároveň sa vám podarí užitočným spôsobom recyklovať plastovú fľašu.

8 jednoduchých nápadov, ktoré vaši chlpatí miláčikovia budú zbožňovať

Na kŕmidlo pre operencov z plastovej fľaše budete potrebovať:

1 plastovú fľašu kŕmidlo pre vtáky

2 staré varešky

povraz

klinec s očkom

krmivo pre vtáky

ostrý nôž

 

Postup:

Narežte do plastovej fľašky  4 otvory – dva vždy oproti sebe, jeden z nich bude mierne väčší, než priemer varešky, aby sa semienka voľne sypali . Do viečka  zatlčte  klinec  na zavesenie. Nasypte semienka a zakrúžkujte.

Do výroby kŕmidla pre vtáky môžete zapojiť  aj deti. Nechajte ich fľašu pomaľovať  podľa  fantázie.

Kedy umiestniť vtáčiu búdku

Okrem kŕmidla je dobre zaobstarať vtákom i vtáčiu búdku.  Vedieť, kedy ju umiestniť do záhrady a kedy je to pre vtákov nevyhnutné vám zaručí prilákať hniezdiace vtáky na svoj dvor. Niektoré druhy vtákov využívajú hniezdenie v dutinách stromov pre výchovu vtákov, ale niektoré sa dokážu uhniezdiť aj v dobre zabezpečenej búdke na záhrade. Iné druhy vtákov využívajú búdky na záhrade ako úkryt pred zlým počasím alebo ako úkryt počas chladného počasia.

Rôzne druhy vtákov hniezdia v rozličných obdobiach. Niektoré dokonca viackrát do roka. Ak nestihnete umiestniť vtáčiu búdku čo najskôr, nevadí. Neskorá búdka môže byť ideálna pre druhú alebo tretiu znášku.

Najlepšie umiestnenie vtáčej búdky je hneď po jej zaobstaraní.