Najzaujímavejšie rastliny na pestovanie s deťmi, č. II

Najzaujímavejšie rastliny na pestovanie s deťmi Zdroj foto: Depositphotos

Ako vašich najmenších zaujať a priviesť do záhradky? Vyskúšajte nasledujúce tipy. Tu sú najzaujímavejšie rastliny na zážitkové pestovanie s deťmi. 

V predchádzajúcom článku sme vám prezradili niekoľko zaujímavých kvetín vhodných pre pestovanie s deťmi. Zoznam však zďaleka nekončí. Tu sú ďalšie najzaujímavejšie rastliny na prilákanie vašich najmenších do záhradky.

Mesačnica ročná

Mesačnica je dvojročná rastlina (dokončuje svoj životný cyklus v dvoch sezónach) veľmi zaujímavého vzhľadu, ktorý zaujme vašich najmenších. Budú žasnúť nad tvarom a farbou týchto strieborných „dukátov“. Mesačnici sa darí v hlinitej a dobre priepustnej pôde a na svetlom mieste. Táto rastlina je navyše jedlá a jej listy sa dajú použiť na prípravu šalátov. 

Saracénia purpurová

Ak máte na svojom pozemku malé jazierko s bažinatou pôdou okolo neho, vyskúšajte pestovať spolu s deťmi jedinečnú saracéniu purpurovú. Je to nenáročná mäsožravá rastlina, ktorá fascinuje svojim vzhľadom. Saracéniu je počas zimy potrebné prezimovať vo vnútri, preto sa oplatí pestovať ju v kvetináči, ktorý cez leto môže byť umiestnený vonku.

Najzaujímavejšie rastliny na pestovanie s deťmi
Topoľovka ružová, zdroj foto: Depositphotos

Topoľovka ružová

Nádherná topoľovka je dvojročná rastlina, na ktorú by ste nemali zabudnúť, ak chcete do záhrady prilákať vaše deti. Táto rastlina s očarujúcimi kvetmi pripomínajúcimi ruže dorastá do výšky až dvoch metrov a určite bude vašich najmenším fascinovať nielen svojou výškou. Topoľovka nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a dá sa dopestovať zo semien. Tie treba na záhon vysádzať po pominutí nebezpečenstva májových mrazov. Rastlina dobre rastie na plnom svetle a v dobre priepustnej pôde.

Budleja davidii

Nádherný krík, ktorý priláka nielen svojimi kvetmi, ale tiež aromatickou vôňou. Budleju milujú motýle ( preto ju nazývajú aj motýlím kríkom ) a určite starostlivosť o ňu bude baviť aj vaše deti. Ratline sa darí na plnom slnku a dobre priepustnej pôde.

Skalka na balkóne v meste: 3 kombinácie, ktoré zvoliť

Skalná ruža

Tento sukulent je obľúbenou súčasťou mnohých skalničiek. Pomôžte deťom vytvoriť vlastnú skalničku originálnych tvarom, z ktorej sa budú tešiť. Nezabudnite do nej okrem skalných ruží umiestniť napríklad trpaslíkov, či iné postavičky, ktoré vďaka detskej fantázii ožijú.