Nápady na originálne veľkonočné dekorácie

Nápady na originálne veľkonočné dekorácie Zdroj foto: Depositphotos

Privítajte jar, ako sa patrí a skrášlite svoje obydlie. Tu sú zaujímavé nápady na originálne veľkonočné dekorácie.

Veľká Noc sa spája s pestrou výzdobou. Aj my máme pre vás nápady na originálne veľkonočné dekorácie, ktoré zútulnia každý domov.

Roztomilí vajíčkoví zajkovia

Vyzdobte tento rok kraslice trošku iným spôsobom a urobte z nich utešených zajkov. Budete na to potrebovať centrofixky, vyfúkané a vo vode s troškou jari umyté vajíčka, ktoré treba nechať vysušiť, aby sa na ne dalo kresliť. Ďalej potrebujete tiež papier a nožnice, pomocou ktorých z neho vystrihnete zajačie ušká. Tie potom prilepíte sekundovým lepidlom na vajíčko. Fixkou nakreslíte tvár a originálna kraslica je na svete.

Inšpirácie na veľkonočné kraslice, ktoré vyzerajú ako umenie

Netradične vyzdobené bahniatka

Na tento nápad budete okrem papiera potrebovať nožnice, obojstrannú pásku a vŕbové vetvičky s bahniatkami. Začnite tým, že vystrihnete hrubý tvar pierka vo veľkosti, akú chcete. Nezabudnite na jednom konci nechať krátku „stopku“, ktorá sa vám bude hodiť pri pripevňovaní peria ku konáriku.

Papierový lístok v strede mierne preložte na polovicu. Potom pomocou ostrých nožníc alebo remeselného noža urobte rezy po stranách peria. Rezy by mali smerovať k špičke peria a čo najbližšie k sebe. Hustoty sa nemusíte obávať, pretože čím nepravidelnejšie vyzerá, tým lepšie! Pre jedinečný vzhľad môžete potom nožnicami zastrihnúť niekoľko ďalších „šikmých“ strihov v každom pierku, aby ste získali dokonalejšiu podobu skutočného pierka.

Na pripevnenie peria na konárik použite obojstrannú pásku, ktorá by mala byť dostatočne pevná, aby udržala na mieste aj hrubšie papiere.