Nápoje, ktoré vám dodajú energiu. A nie je to káva!

nápoje Zdroj foto: Pixabay

Ak nepijete kávu, nemusíte klesať na duchu. Tieto nápoje vám dodajú potrebnú  energiu a navyše sú zdravé. 

Tieto nápoje vás nabijú energiou a zaženú ospalosť rovnako dobre, ak nie lepšie, ako káva. Sú preto vhodnou voľbou, ak z rôznych príčin nechcete alebo nemôžete piť kávu. Čo tak naštartovať deň novým spôsobom? A v niektorých prípadoch oveľa zdravším?  Tieto tekutiny vám totiž okrem energie dodajú aj potrebné živiny.

Výborná čalamáda podľa osvedčeného receptu

Nápoje, ktoré vám dodajú energiu

Zelený čaj

Vedeli ste, že napríklad v zelenom čaji nájdete o niečo menej kofeínu ako v káve, no stále bude stačiť na to, aby ste svoj deň začali plní energie? tento nápoj zároveň obsahuje veľa antioxidantov, ktoré pomôžu dostať z tela škodlivé látky.

Šťava z granátového jablka

Ďalším nápojom, ktorý vás dobije energiou, je šťava z granátového jablka. Dá sa piť samotná alebo primiešaná do kokteilov. Šťava vám zabezpečí množstvo energie a tiež obsahuje antioxidanty. Vyskúšajte ju zmiešať so sójovým mliekom, banánom, lesným ovocím a jogurtom. Pozor však. Takýto nápoj je zároveň jedlom, preto na to treba myslieť, ak držíte diétu.

Voda s citrónom

Uľaviť ťažobe na žalúdku a zároveň dodať veľa energie vám môže pomôcť citrónová voda. Osvieži vás, dodá vitamíny a zároveň nemá takmer žiadne kalórie. Enzýmy nachádzajúce sa v tomto tropickom ovocí spolu s vlákninou, ktorú skrýva v sebe jeho dužina, sú tiež skvelou kombináciou na naštartovanie vášho trávenia a efektívneho metabolizmu.

Čaj z mäty

Pre milovníkov čajov je tú ďalší tip. Na doplnenie energie skvele poslúži aj mätový čaj. Tiež vám pomôže s trávením a osvieži váš dych.

Tí náročnejší si môžu skúsiť pripraviť orieškový smoothie z rôznych orieškových masiel či najemno posekaných orieškov. Pozor, pôjde o mimoriadne kalorický nápoj, ktorý je však zároveň sýty a výživný, takže by ste ním mali nahradiť jedno jedlo. Tiež zabudnite na plnotučné mlieko a priveľa cukru.

Čaj zo sibírskeho ženšenu

Ďalším lahodným a zdravým nápojom je čaj zo sibírskeho ženšenu, ktorý pomáha s koncentráciou a dokáže poraziť únavu. Nepokazte jeho účinky cukrom, slaďte medom alebo vôbec.