Nevyhadzujte vrchnú časť ananásu: Takto ju použijete!

Nevyhadzujte vrchnú časť ananásu Zdroj foto: Pixabay

Je to naozaj také jednoduché? Overte si to sami. Preto nevyhadzujte vrchnú časť ananásu, lebo nezistíte, na čo ju môžete znova použiť. 

Nevyhadzujte vrchnú časť ananásu. Skutočne sa vám môže hodiť. Pokiaľ si nechcete stále dookola kupovať nový a nový ananás za dosť veľké sumy, môžete si vypestovať vlastný. Že sa to nedá. Presvedčte sa na vlastné oči.

Sú dve metódy, ako odmontovať listy z ananásu. Áno, budete na to potrebovať práve tie.

Metóda 1:

Chytíte hornú listnatú časť a začnete ňou pomaly a opatrne krútiť. Týmto spôsobom oddelíte listovú časť i s časťou uprostred ananásu. Ten prostriedok budeme potrebovať.

ananás
Zdroj foto: Pavel Machu

Metóda 2.

Jednoduchý spôsob. Vezmite klasický nôž a odrežte zhora ananásu asi 2 cm. Zvyšok zjedzte, tú tvrdú časť si nechajte.

Paradajky v kvetináči: Postup, ako vypestovať vlastné

Potom vložte aj v prvom, aj v druhom prípade hornú časť ananásu do vody. Vodu musíte každý deň meniť, inak by sa vám neujal. Za pár týždňov uvidíte malé korienky. Potom si už len stačí pripraviť správny substrát a vložíte ho doň i s koreňmi. Za rok budete mať doma nádherný  a chutný mini ananás.

Prečo konzumovať ananás?

Toto exotické ovocie má pre nás viacero výhod. Určite ste už počuli o jeho účinkoch, ktoré sa využívajú najmä pri zhadzovaní nadbytočných kíl. Môže za to množstvo vlákniny a nízky obsah kalórií. Okrem toho má ananás protizápalové účinky, pomáha prekrviť organizmus a zmierniť tráviace problémy.