Ochráňte svoje rastliny pred mrazom, tu sú 4 spôsoby

rastliny pred mrazom Zdroj foto: Pixabay

Máme pre vás niekoľko tipov, ako ochrániť vašu záhradu pred nečakanými jarnými či jesennými mrazmi, ktoré už niektorí z vás možno poznajú. Pred mrazom rastliny pokropte.

Počas skorej jari je počasie nevyspytateľné. Aby vás príchod mínusových teplôt v záhrade nezaskočil, buďte pripravení. Niektoré rastliny sú na mráz viac odolné a niektoré zas nie. Už v jeseň treba byť na mráz vždy pripravený. Pre záhradu je primeraný mráz ako aj snehová pokrývka v zime velmi prospešná. Máme pre vás niekoľko dobrých rád, ktoré ochránia vaše rastliny pred nečakanými mrazmi.

Pred mrazom rastliny pokropte

Toto opatrenie sa dá využiť, ak sa jedná o jednorazový nečakaný mráz. Rastliny sú odolnejšie, ak je zem okolo nich vlhká. Preto im pred hlásenými mrazmi doprajte dostatok vlahy.

Hubomilka cesnaková: Ako účinne ochrániť cesnak pred touto pliagou?

Chúlostivé rastliny prikryte

Najhorší pre našu záhradku je suchý mráz. Sneh vegetácii totiž dodá prirodzenú perinu, pod ktorú sa pred zimou skryjú. Sneh môžete nahradiť pilinami, senom, slamou, napadaným lístím, čečinou a podobne

Rastliny zaviažte igelitovým vrecom

Ako ochrana pred ničivými mínusovými teplotami poslúži dobre aj igelitové vrece.

Ako založiť vlastnú zeleninovú záhradu – komplexný sprievodca, časť I.

Nakopte zem

Najmä v prípade ruží je potrebné prikryť korene vrstvou zeme, ktorá im vytvorí ochranu pred mrazom. Toto je jeden z najviac využívaných postupov.