Porastú i pri slabom svetle, vyberte si z týchto izboviek

Porastú i pri slabom svetle, vyberte si z týchto izboviek Dracéna lemovaná, zdroj foto: Depositphotos

Nemusíte sa vzdávať pestovania kvetín, ak máte tmavý byt či dom. Tu sú ďalšie tipy rastlín, ktoré porastú i pri slabom svetle. 

V predchádzajúcom článku sme spomenuli niekoľko nenáročných rastlín, ktoré porastú i pri slabom svetle. Tu sú ďalšie zaujímavé inšpirácie.

Dracéna lemovaná

Dracény sú atraktívne rastliny, ktoré dokážu prežiť aj pri slabom osvetlení. Starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá a aj keď uprednostňujú umiestnenie v okne s nepriamym svetlom, stále sa im bude dobre dariť aj v tieni. Izbovka bude pravdepodobne rásť pomalšie, ale to nemusí vôbec prekážať.

Nároky na vodu: Medzi polievaním nechajte substrát vyschnúť.

6 trendových rastlín, ktoré sú nenáročné na pestovanie
Pilea. Zdroj foto: Depositphotos

Pilea peperomioides

Pilea peperomioides alebo tiež čínska rastlina peňazí či priateľstva je ďalšou vďačnou izbovkou, ktorej neprekáža málo svetla. Rozmnožuje sa veľmi ľahko, a to pomocou výhonkov, ktoré môžete darovať, aby vašim priateľom priniesla šťastie.

Nároky na vodu: Medzi zavlažovaním nechajte zem vyschnúť.

Čo je to hydropónia a aké rastliny sa dajú takto pestovať
Kvety vhodné do tieňa
Potosovec zlatý. Zdroj foto: Depositphotos

Potosovec zlatý

V tieni vám bude pekne rásť aj potosovec zlatý. Ide o popínavú rastlinu, ktorá je nenáročná na pestovanie. Môže sa jej dariť takmer za akýchkoľvek svetelných podmienok, či už je to úplný tieň alebo jasné svetlo. Dokonca bude v tieni vyháňať nové listy, vďaka čomu je tento kvet vynikajúcou voľbou, ak váš domov nemá dostatok prirodzeného svetla.

Nároky na vodu: Medzi polievaním nechajte aspoň vrchné dva centimetre pôdy vyschnúť.

Aglaonema premenlivá
Aglaonema premenlivá, zdroj foto: Depositphotos

Aglaonema premenlivá

Táto vždyzelená rastlina pochádzajúca z Číny očarí najmä svojimi listami. Môžu byť v odtieňoch červenej, bielej, striebornej a zelenej. Aj keď sa všetkým odrodám darí dobre na mieste so slabým osvetlením, je lepšie ponechať červenú odrodu na jasnom nepriamom svetle, aby farba zostala živá. Neumiestňujte kvet priamo do okna, pretože sa listy môžu spáliť.

Nároky na vodu: Medzi polievaním nechajte aspoň vrchné dva centimetre zeme vyschnúť.

Beautiful Zamioculcas home plant growing in natural clay earthen flower pot on concrete on gray background. Copy space.
Zamioculcas, zdroj foto: Depositphotos

Zamioculcas

Zamioculcas vie skrášliť dom či byt so slabým osvetlením. Táto pekná izbovka je nenáročná na pestovanie, preto je ideálnou voľbou, ak máte na kvety málo času.

Nároky na vodu: Medzi zavlažovaním nechajte pôdu úplne vyschnúť.