Skrášlite svoj domov rustikálnou výzdobou

Skrášlite svoj domov rustikálnou výzdobou Zdroj foto: Depositphotos

Originálnou rustikálnou výzdobou viete vyčariť tú správnu atmosféru.

Vianoce sú už tu a s nimi nastáva aj čas skrášľovania nášho domova pre túto špeciálnu dobu. Ak hľadáte inšpiráciu, ako dodať svojmu domovu šarm a vyzdobiť ho rustikálnou výzdobou počas vianočných sviatkov, ste na správnom mieste. V tomto článku vám ponúkneme niekoľko tipov na to, ako dosiahnuť rustikálny vzhľad vo vašom dome počas Vianoc.

1. Prírodné materiály

Rustikálna výzdoba sa vyznačuje použitím prírodných materiálov. Pre Vianoce môžete využiť drevo, jutovinu, slamu a iné prírodné komponenty. Napríklad, drevené ozdoby, škrupiny orechov a jutovinové obrusy môžu pridať do vašich izieb rustikálny dotyk.

Tipy na vianočné dekorácie
Zdroj foto: Depositphotos

2. Farby rustikálneho štýlu

Dôležitú úlohu pri vytváraní rustikálnej atmosféry hrajú aj farby. Na vašich dekoráciách preto použite prírodné odtiene, ako je hnedá, zelená a červená. Vytvoríte tak harmonický a teplý vzhľad.

5 najlepších izbových rastlín na vianočnú výzdobu

3. Sviece a osvetlenie

Sviece sú v rustikálnom štýle neodmysliteľné. Vyberte si drevené svietniky, dosky alebo kované podstavce, ktoré vytvoria útulnú atmosféru. Navyše, svetelné reťaze so žiarivým, ale nie príliš jasným svetlom dodajú vášmu interiéru špeciálny nádych.

4. Ručne vyrobené ozdoby

Ak máte radi ručne vyrobené veci, Vianoce sú skvelou príležitosťou pre vašu kreativitu. Vytvorte si vlastné ozdoby z dreva, ihličia alebo hliny. Ručne vyrobené ozdoby pridajú do vášho domu osobný štýl. Napríklad na vytvorenie vianočného stromčeka vám postačia okrúhle drevené dosky rôznych veľkostí.

Skrášlite svoj domov rustikálnou výzdobou
Zdroj foto: Depositphotos

5. Dekoračné prvky z prírody

Ak máte prístup k prírode, môžete do svojej výzdoby zahrnúť aj prírodné prvky. Konáre, šišky, čerstvé vetvičky s červenými bobuľami sú vynikajúcimi doplnkami do vašich aranžmánov.

6. Rustikálna vianočná výzdoba stola

Pripravte si rustikálny vianočný stôl. Postačia vám na to drevené dosky ako podložky, prírodné obrusy a drevené servítky. Ak máte doma staré sklenené poháre alebo keramické taniere, využite ich. Môžete dokonca použiť jutovinové vrecká na darčeky pre hostí.

Týmto jednoduchým spôsobom môžete svoj domov skrášliť rustikálnou výzdobou počas Vianoc a vytvoriť tak útulnú a príjemnú atmosféru pre všetkých, ktorí prídu na návštevu. Nezabudnite na rodinnú atmosféru, ktorá je tým najdôležitejším počas Vianoc.

Prajeme vám Veselé Vianoce a krásne sviatky v rustikálnom štýle!