Unikátne kvety, ktoré rozjasnia vašu záhradu

Unikátne kvety, ktoré rozjasnia vašu záhradu Strelícia kráľovská. Zdroj foto: Depositphotos

Niektoré rastliny vynikajú svojou zvláštnosťou nad ostatnými. Toto sú unikátne kvety, ktoré môžu byť ozdobou aj vo vašej záhrade.

Pestovanie týchto rastlín je skvelý spôsob, ako sa odlíšiť od susedov a priniesť do záhrady niečo originálne, ktoré na mnohých iných miestach pravdepodobne neuvidíte. Tu sú unikátne kvety, ktoré rozjasnia vašu záhradu.

Strelícia kráľovská

Táto zaujímavá exotická rastlina má kvety, ktoré pripomínajú vtáka. Preto dostala pomenovanie aj rajský vták. Strelícia je tropická rastlina, ktorá pochádza z Južnej Afriky a rastie v horúcom a vlhkom podnebí džungle. V našich podmienkach ju skôr pestujeme buď ako izbovú rastlinu, alebo ako jednoročnú rastlinu.

Unikátne kvety do vašej záhrady
Saracénia purpurová, zdroj foto: Depositphotos

Saracénia purpurová

Ide o veľmi zaujímavú mäsožravú rastlinu. Jej kvety pripomínajú džbány. Rastlina miluje vlhko, preto je ideálna na pestovanie v blízkosti rybníka či jazierka. Pôdu okolo saracénie treba udržiavať rovnomerne vlhkú, inak ide o nenáročný kvet na pestovanie.

unikátne kvety vo vašej záhrade
Rosička kapská, zdroj foto: Depositphotos

Rosička kapská

Rosička je ďalšou jedinečnou rastlinou, ktorá je mäsožravá. Rastliny klamú hmyz tým, že pripomínajú kvety s kvapkami rosy alebo nektáru. Rovnako ako saracénia purpurová, aj rosička uprednostňuje bažinaté podmienky. Preto dbajte na to, aby bola pôda neustále vlhká.

Faklovka
Zdroj foto: Depositphotos

Fakľovka

Fakľovky dostali svoje meno podľa svojho valcového tvaru a teplých tónov ich vysokých úzkych kvetných klasov. Niektoré odrody majú dokonca dvojfarebné kvety, ktoré vyzerajú takmer ako plamene.

Jesenná výsadba: Aký čas je pre sadenie najvhodnejší

Ibištek bahenný

Jeho dvojfarebné, nápadné kvety sa objavujú koncom leta a zaujmú nielen svojou veľkosťou. Príťažlivé sú aj listy ibišteka po jeho odkvitnutí. Rastlinu každoročne na jar hnojte, aby ste podporili kvitnutie a zdravý rast.

unikátne kvety do vašej záhrady
Zmijovec indický, zdroj foto: Depositphotos

Zmijovec indický

Ide o teplomilnú rastlinu, ktorej prirodzeným domovom je tropická oblasť západnej Afriky a tiež Ázie. Zmijovec sa v Číne a Japonsku považuje za liečivú rastlinu a dokonca sa z nej varia chutné jedlá. U nás by naše zimy neprežila. Zmijovec pomáha liečiť nádorové ochorenia, rozpúšťa hlieny a je účinný pri celkovej detoxikácii organizmu.