Vyrobte si vianočný veniec na dvere či iné dekorácie

Vyrobte si vianočný veniec na dvere či iné dekorácie Zdroj foto: Depositphotos

Pripravte svoj domov na najkrajšie sviatky a vyrobte si vianočný veniec na dvere.

Obdobie príprav na vianočné sviatky je spojené nielen s upratovaním, ale tiež skrášľovaním nášho domova. Vyrobte si vianočný veniec, či iné dekorácie, ktoré dodajú vášmu domovu tú správnu atmosféru.

Ako upratať svoj dom? Šikovné tipy pre každú miestnosť

Ako vyrobiť vianočný veniec

Na výrobu vianočného venca môžeme použiť viacero kruhových základov. Buď ich kúpime v obchode, alebo si ich vyrobíme sami. Ako základ môže poslúžiť vinič stočený do kruhu, polystyrénový kruh, či si tento základ pripravíme z novín, ktoré stočíme do ruličky, namočíme a obmotáme drôtom a stuhou.

Veniec sa dá pripraviť z rôzneho materiálu. Buď môžeme použiť vetvičky čečiny, tuje alebo sa dá pripraviť veniec iba zo šišiek. Fantázii sa medze nekladú. Vetvičky postupne zapichujeme do venca alebo ich pripevňujeme drôtom a to tak, aby sme prekryli základ venca. Niekoľko inšpirácií na dekorácie môžeme nájsť i vo fotogalérii.

Malý vianočný stromček na stôl

Potom veniec môžeme dozdobiť vianočnými ozdobami, sušenými kvetmi, citrusovými plodmi, šípkami či vetvičkami cezmíny a podobne. Pekne ukáže i stužka, mašličky či medovníčky.

Okrem venca sa dá zhotoviť i malý vianočný stromček. Na ten budeme potrebovať malý dekoratívny kvetináč či vedierko, zelenú hmotu na aranžovanie, ozdobný drôt, drobné ozdoby a vetvičky čečiny rôznych veľkostí.

Postup ako na výrobu stolného vianočného stromčeka

Najskôr si odrežeme zelenú hmotu na veľkosť, ktorá sa zmestí do vedierka či kvetináča. Namočíme ju do misky s vodou a necháme niekoľko hodín nasiaknuť. Potom hmotu vložíme do pripraveného črepníka a napicháme do nej vetvičky. Snažíme sa najdlhšie dať do stredu a kratšie rovnomerne po stranách, aby sme vytvorili stromček. Potom si zoberieme ozdobný alebo zelený drôt, ktorý na vrcholci prichytíme. Vetvičky obmotávame tak, aby boli čo najbližšie ku kvetináču najširšie. Podobne ako skutočný vianočný stromček. Nakoniec ten náš ozdobíme buď medovníkmi, mašličkami či malými vianočnými ozdobami.