Zalievanie rastlín a dovolenka? 3 skvelé tipy, ako na to

zalievanie rastlín zdroj: pixabay.com

Letná sezóna je v plnom prúde. Ak sa aj vy chystáte niekam na dovolenku a lámete si hlavu nad tým, ako zabezpečiť zalievanie rastlín, tento článok je práve pre vás.

Ako na zalievanie rastlín počas vašej dovolenky?

Sklenená fľaša

Nevyhadzujte fľašu z výborného vínka, ktoré ste práve dopili! Môžete ju skvele využiť na zalievanie rastlín pri vašom pobyte na dovolenke alebo počas vašej dlhšej neprítomnosti. Navyše, ak je fľaša aj dizajnovo zaujímavá, môže byť pekným doplnkom.

Potrebovať budete sklenenú fľašu s hliníkovým uzáverom. Klincom alebo iným ostrým predmetom do uzáveru urobte päť malých dierok. Naplňte fľašu vodou. Uzáver nasaďte späť na fľašu. Vykopte dieru v pôde rastliny, ktorú potrebujete zalievať, fľašu uzáverom vložte do pôdy. Na cca. 5 dní má rastlina o zálievku postarané.

zalievanie rastlín
zdroj: pixabay.com

Rastlinný kúpeľ

Metóda, ktorá funguje najlepšie pre rastliny, ktoré vyžadujú veľa vody, ako napríklad tropické rastliny a pre rastliny, ktoré nevyžadujú veľa slnka.

Naplňte vodou vaňu alebo umývadlo (podľa toho koľko rastlín potrebujete zavlažovať). Položte uterák, aby kvetináče nepoškrabali vaňu. Rastliny položte na uterák. Uistite sa, že kvetináče majú dobrú drenáž, aby voda mohla presakovať cez korene. Táto metóda sa postará o zálievku rastlín na celý týždeň.

Ako ošetriť byliny v záhradách a kvetináčoch?

Misky pod kvetináč

Azda najznámejšia a najjednoduchšia metóda na zalievanie rastlín v čase vašej neprítomnosti. Zaistite misku pod kvetináč, o niečo širšiu ako je kvetináč, aby sa do nej zmestil dostatok vody. Kvetináč musí mať dobrú drenáž, položte ho do misky naplnenej vodou. Vhodné pre sukulenty a rastliny, ktoré nepotrebujú veľa vody. Metóda, ktorá vám postačí na dva – tri dni.