Odhaľte ďalšie dôvody, ktoré bránia užiť si krásu hortenzií. Tu je zvyšných 6 príčin, prečo vám tieto okrasné rastliny nezakvitli.
Okrem nadbytku dusíkatého hnojiva, tienistého prostredia alebo mrazivých zím, spoznajte ďalších 6 príčin, ktoré spôsobujú, že vaše hortenzie nezakvitnú.
Príliš málo vody
Všetky druhy hortenzií majú rady dostatočnú zálievku a trvale vlhkú pôdu. Ak tá vaša neustále vysychá, vaše rastliny nemusia zakvitnúť. Niektoré odrody hortenzií je dokonca potrebné polievať každý druhý deň. Najmä, ak žijete v horúcom a suchom podnebí.
Tieto rastliny potrebujú asi dva centimetre vody týždenne, takže ak nemáte dostatok dažďa, musíte zabezpečiť dodatočné zavlažovanie. Ak listy začnú klesať a vädnúť, najmä v horúčavách počas dňa, je to znamenie, že neprijímajú potrebné množstvo vody.
Tieto kvety včely milujú, máte ich v záhrade?Príliš veľa slnka
Na druhej strane môže byť problémom aj príliš veľa slnka. Rastlina, ktorá prijíma viac slnečných lúčov, ako sa jej páči, je vystavená stresu, preto nemusí zakvitnúť, aby si šetrila energiu. Hortenziu skontrolujte najmä popoludní. Ak spozorujte spálenie listov, je to istý znak toho, že vaša rastlina nie je na správnom mieste. Spálené listy sa prejavia žltnutím alebo hnednutím na ich okrajoch.
Nesprávne prerezávanie
Nesprávne prerezávanie rastliny je jednou z najbežnejších príčin, že vaša hortenzia nekvitne. Často sa stáva, že pestovatelia odrežú porast na starom dreve, a práve z neho si rastlina vytvára kvety. Kedy presne by ste mali strihať, aby ste sa vyhli týmto problémom? Urobte to v lete, po odkvitnutí kvetov, ale skôr ako príde jeseň. Výnimku tvoria suché výhonky, ktoré treba zrezať tesne nad zemou, a to počas jari.
Máte obavy z nesprávneho rezu? Neostrihajte svoje hortenzie vôbec.