Neuveriteľné spôsoby použitia zubnej pasty

Neuveriteľné spôsoby použitia zubnej pasty FOTO: Depositphotos

Ak patríte k ľuďom, ktorí radi objavujú aj iné využitia bežných vecí, čítajte ďalej. Tu sú tipy na neuveriteľné spôsoby použitia zubnej pasty.

Zubná pasta patrí k predmetom bežnej dennej potreby. Takmer všetci z nás poznajú jej účel. No viete, že môže mať mnoho iných využití? Neuveriteľné spôsoby použitia zubnej pasty môžu byť aj takéto:

Zubná pasta odstraňuje škrabance z topánok

Kožené topánky po čase môžu poškodiť nepekné škrabance. Ako to napraviť? Naneste na zubnú kefku trochu pasty a potierajte škrabance, kým nezmiznú.

Vybieli tenisky

Nielen kožené topánky, ale tiež tenisky s bielou podrážkou môžu vyzerať opäť ako nové. Stačí pomocou kefky so zubnou pastou vyčistiť spodnú zanesenú časť.

Vyčistí rúž z oblečenia

Zubná pasta si rovnako dobre poradí aj s otlačkami rúžu na odevoch. Pastu na ňu naneste a miesto vydrhnite. Škvrna zmizne.

Mierni svrbenie po uštipnutí komármi

Ak vás milujú komáre a po ich uštipnutí sa neviete zbaviť nepríjemnej reakcie vášho organizmu, skúste nabudúce použiť zubnú pastu.

Zbaví vás zápachu na rukách

Pri varení napríklad s cibuľou zostáva na rukách zápach. Odstránite ho tak, že si ruky umyjete zubnou pastou.

Pomôže okuliarom, aby sa nezahmlievali

Tí, čo nosia okuliare, to veľmi dobre poznajú. Prechod zo zimy do tepla a nosenie rúšok spôsobuje časté zahmlievanie okuliarov. Zabráňte tomu tak, že ich vyčistíte zubnou pastou a potom vysušíte uterákom.

Prírodný dezodorant v spreji z ruže a levandule

Proti zahmlievaniu zrkadiel

Nielen okuliare, ale aj zrkadlá sa prestanú zahmlievať, ak ich najskôr pretriete zubnou pastou a potom vyleštíte suchým uterákom.

Vydrhnete s ňou umývadlo

Vaše umývadlo môže byť znova krásne čisté, ak ho vydrhnete pomocou zubnej pasty.

Rozžiari pochrómované predmety

Zubná pasta tiež navráti lesk pochromovaným veciam.

Odstraňuje odolné škvrny z koberca

Pomocou zubnej pasty môžete tiež odstrániť odolné škvrny z koberca.

Krasné nechty vďaka zubnej paste

Túžite po pevných nechtoch, ktoré vyzerajú lesklé a čisté? Ak áno, zubná pasta vám v tom môže pomôcť. Stačí použiť zubnú kefku s pastou a pravidelne si ňou čistiť nechty.

Čistí strieborné šperky

Ak chcete vrátiť striebru jeho pôvodný lesk, musíte vyskúšať tento trik. Na zubnú kefku nanesiete zubnú pastu a šperk jemne drhnete, kým sa opäť nezaleskne.

Čítajte nás aj nabudúce, prezradíme vám ďalšie netradičné využitia zubnej pasty.