Očný krém proti vráskam zo šípok – skvelý vianočný darček

Očný krém proti vráskam zo šípok - skvelý vianočný darček Zdroj foto: Depositphotos

Pre kutilov šikovný tip na darček – očný krém proti vráskam, ktorý sa ľahko vyrába a navyše je účinný.

Hľadáte tip na vhodný vianočný darček? A nielen to. Kozmetiku z prírodných surovín, ktorá pomáha proti starnutiu? Ak áno, ste na správnom mieste. Očný krém proti vráskam zvládne vyrobiť takmer každý.

Táto prírodná masť obsahuje šípkový olej, jeden z najlepších olejov na liečbu jaziev, vrások a poškodenej, popraskanej pokožky.

Šípkový olej je kombinovaný s olejom z marhuľových jadier (alebo zo sladkej mandle) na zjemnenie pokožky a včelím voskom (spojivo, ktoré drží všetko pohromade).

Na vyživenie a zvlhčenie pokožky sa pridáva trochu medu.

Použitie očného krému je jednoduché. Natierajte si ním okolo očí na noc alebo ho môžete naniesť ako krém na celú tvár, krk a ruky. Keď sa ráno zobudíte, zanechá vašu pokožku jemnú, hladkú a hodvábnu!

Tento recept je najlepší pre použitie na suchú až normálnu pokožku. Na mastnú či aknóznu pleť bude príliš mastný.

Zmeny pre krajšie Vianoce, nechajte sa inšpirovať

Recept na očný krém zo šípkového oleja

Budete potrebovať

6 polievkových lyžíc (90 ml) marhuľového oleja alebo oleja zo sladkých mandlí
2 polievkové lyžice (asi 20 g) včelieho vosku
1 až 1 1/2 lyžičky (5 až 7,5 ml) surového medu
2 polievkové lyžice (30 ml) šípkového oleja
Voliteľné: asi 3 kvapky levanduľového esenciálneho oleja

Ako vyrobiť očnú masť

Nad parou roztopte včelí vosk a marhuľový či mandľový olej. Dobre zmiešajte. Keď sa včelí vosk roztopí, odstavte z ohňa a nechajte krátko vychladnúť. Pridajte med a miešajte jednu celú minútu. Pri pridávaní medu do receptúry, ktorá je inak založená na oleji, je potrebné veľa miešať, aby sa vo vašom hotovom kréme nevytvorili kvapôčky.

V ďalšom kroku pridajte olej zo šípok.  Ten treba pridať ako posledný, pretože je to jemný olej, ktorý by sa nemal prehriať. Ak chcete, môžete v tomto čase pridať aj levanduľový esenciálny olej. Znova dôkladne premiešajte a nechajte zmes postáť, kým nezačne mierne hustnúť. Potom miešajte, miešajte, miešajte, kým sa ochladí! Zmes bude krémová a nepriehľadná. (Počas chladnutia musíte rýchlo a často miešať, aby ste sa uistili, že sa med úplne zapracuje.) Krém dajte do sklenenej uzatvárateľnej nádoby.