Recept na vianočný vínny punč, ktorý zahreje

Recept na vianočný vínny punč, ktorý zahreje Zdroj foto: Pixabay.com

Počas chladných dní každého príjemne rozohreje tento tradičný nápoj. Nižšie nájdete recept na vianočný vínny punč.

Čo by to boli Vianoce bez vínneho punču? Neviete si také predstaviť? Nemusíte. Čo tak vyrobiť si tento chutný tradičný nápoj podľa nášho receptu?

Recept na vianočný vínny punč

Budeme potrebovať

500 ml vody, 500 ml bieleho vína, 250 g cukru, korenie na punč, 200 ml rumu, sušené hrozienka, pomaranč alebo zavárané jahody.

ako sa robí vianočný punč
Zdroj foto: Pixabay.com

Postup:

Do vína nalejeme vriacu vodu, pridáme cukor, korenie a rum. Necháme zovrieť. Pred podávaním na dno pohára dáme obľúbené ovocie ako nakrájané jablká, hrozienka, mandarínku, pomaranč alebo zavárané jahody. Ešte teplé podávame.

Tip na záver: Nealkoholický vianočný punč nielen pre našich najmenších

Doprajte deťom pocit, že sú súčasťou slávností, a to pomocou nealkoholického vianočného punču. Obsahuje čerstvé maliny, černice a čučoriedky. Párty nápoj je skvelý aj v lete, ale vďaka svojej žiarivej červenej farbe je ideálny aj na Vianoce.

Budeme potrebovať:

4 čerstvé alebo mrazené čučoriedky, 5 čerstvých malín, 2 čerstvé černice, 1 a 1/2 lyžice agátového medu, 5 lístkov čerstvej mäty, 2 lyžice šťavy z limetky, 2 lyžice nealkoholického ovocného piva, 1 šálka drveného ľadu, 6 lyžíc vody, na ozdobenie čerstvé ovocie.

Postup:

Zmiešajte 5 čerstvých malín, čučoriedok, 2 čerstvé černice, agátový med, lístky mäty a limetkovú šťavu v koktailovom šejkri. Vmiešajte drvený ľad a vodu. Zakryte viečkom a intenzívne pretrepávajte, aspoň 7 až 10 sekúnd.Nalejte zmes do pohára. Navrch dajte citrónové a lebo iné nealkoholické pivo. Pohár môžete ozdobiť ovocím.