Tipy pre krásne hortenzie. Prečo menia farbu?

Tipy pre krásne hortenzie. Prečo menia farbu? Zdroj foto: Pixabay

Chcete mať ružovú alebo modrú? Farbu vašej hortenzie si môžete určiť sami. Tu sú tipy pre krásne hortenzie. 

Hortenzie pristanú každej záhrade. Či už v mestách alebo na dedinách, nádherné kvety tejto rastliny sú určite ozdobou a vyniknú všade. Ak im doprajete správnu starostlivosť, môžete sa z jej krásy tešiť dlho.

Tipy pre krásne hortenzie

V prvom rade záleží na výbere vhodného miesta. Hortenzie milujú slnečné stanovištia. Avšak pozor, nie všetky druhy. Niektoré sa potrebujú schovať do tieňa aspoň časť dňa ( ideálne je keď majú doobedňajšie slnko).

4 tipy, aby vaša záhrada v máji krásne zakvitla

Hortenzie potrebujú vlhkú dobre priepustnú pôdu, ktorá zabezpečí odtok vody. Pozor si treba dať tiež na premočenie rastliny. Korene by mohli začať rýchlo hniť.

Polievanie tejto rastliny by malo byť pravidelné. Keďže korene hortenzií sú plytké, vysychajú príliš rýchlo. Pomôže, ak okolo kvetu rozmiestnite mulč z kôry stromu v hrúbke 5 až 10 cm. Tak zabránite rýchlemu odparovaniu vody z pôdy.

10 fascinujúcich vecí, ktoré ste nevedeli o ružiach

Zvoľte si farbu svojej hortenzie

Hortenzie počas svojho života dokážu meniť farbu. A to nielen v závislosti od vývinu kvetov, ale aj od zloženia pôdy. Za túto zmenu zodpovedá hodnota pH zeminy, konkrétne prítomnosť iónov hliníka v pôde. Ak chcete namiesto ružových modré hortenzie, pridajte kyslejšiu zem alebo hnojivo na hortenzie.  Nie všetky kvety sa však dokážu meniť. Druhy bielej hortenzie či rastliny s jasne červeným súkvetím (odroda Cityline Paris)  túto schopnosť nemajú.