Zimným prikrmovaním môžete vtáčikom zachrániť život! Toto sú lahôdky, ktorými im ulahodíte najviac

Zimným prikrmovaním zdroj: pixabay.com

Zimné mesiace sú pre vtáctvo kruté. Zimným prikrmovaním v kŕmidlách umiestnených vo vašej záhrade môžete vtáčikom zachrániť život! Pýtate sa, čo majú vtáčiky najradšej? Čítajte ďalej.

Dobré tipy pre “vtáčie menu”

 

Jablká a plody jarabiny – ovocie môžete zavesiť na vetvách pred oknom alebo v okolí kŕmidla. Na vtáčiky myslite aj pri výsadbe vhodných krov a postarať sa tak môžete o dokonalé vtáčie “švédske stoly”, ktorými zaručene nepohrdnú.

 

Hovädzí loj alebo lojová guľa – táto pochúťka spoľahlivo priláka sýkorky či brhlíky.

 

Semená – umiestnite ich na zem, niektoré druhy vtáctva sa najradšej kŕmia tak, že im naservírujete semená na zem pod kŕmidlá

 

Strúhanka z uschnutého bieleho pečiva – lahôdka, ktorou rozhodne nepohrdnú najmä vrabce domáce a poľné

vtáky v zime
zdroj: pixabay.com

Pestrý jedálniček priláka viac vtáctva

 

Pestrý jedálniček je dôležitý nielen pre človeka, ale aj pre vtáčiky. Odborníci z oblasti ornitológie odporúčajú ako vhodné krmivo pre vtáctvo slnečnicové semienka a podrvené vlašské orechy. V menšej miere sú vhodné aj semená maku, prosa, lúpaného ovosu a pšenice.

 

Ak vám na vtáčikoch a ich zimnom prikrmovaní skutočne záleží, môžete v špecializovaných obchodoch kúpiť zmesi určené na zimné prikrmovanie vtáctva. Nezabúdajte, že najmä počas tuhej zimy, veľkých mrazov, silnej snehovej pokrývky, môžete prikrmovaním zachrániť vtáčikom život.

Kŕmidlo pre vtáky z plastovej fľaše na vašu záhradu

Čoho sa vyvarovať?

 

Za žiadnych okolností vtáčiky neprikrmujte zvyškami jedál z kuchyne, chlebom ani slaným pečivom! Po konzumácii uvedenej stravy by vtáci mohli uhynúť a to predsa nechcete. Ak niektoré semená, ktoré vtáčikom naservírujete do kŕmidla, zostávajú bez povšimnutia dlhšiu dobu, prestaňte ich tam dávať.