Pichľavé kaktusy: Chcete, aby vám zakvitli? Zaštepte ich

chcete, aby vám kaktusy zakvitli? Zaštepte ich. YouTube/ PrtScrn

Ako docieliť, aby vám pichľavé kaktusy nádherne rozkvitli? Existuje jednoduchý spôsob, ktorý hravo zvládnete.

Pichľavé kaktusy kvitnú len málokedy. Niektorí pestovatelia týchto izbových rastlín sa ich ani nedočkajú. Keď však kaktus zakvitne, nádhera jeho kvetov prekoná vaše očakávania.

Ak nepatríte k tým šťastlivcom, ktorí mali možnosť tento zázrak prírody vidieť, nezúfajte. Existuje jednoduchý spôsob, ktorý umožní, aby kaktusy rozkvitli do 1 a pol roka. Nemusíte teda čakať na jeho kvetinovú pýchu napríklad 50 rokov.

Ako teda docieliť, aby kaktusy kvitli? Stačí ich zaštepiť. Na to však potrebujete zdravé rastliny. Viac sa dozviete vo videu.

Zásada pri pestovaní kaktusov

Ak chcete, aby vaše pestovanie malo úspech a podarilo sa vám ich v budúcnosti zaštepiť, je dôležité kúpiť a zasadiť iba zdravé rastliny. Pozerajte sa po kaktusoch, ktoré vyzerajú robustne. Použite ceruzku alebo podobne ostrý predmet, aby ste jemným tlakom zistili ich pevnosť. Ak je mäkká, s najväčšou pravdepodobnosťou má zhnitý koreň. Ďalším znakom dobrého zdravia kaktusov je suchá pôda.

Pri ich pestovaní to určite nepreháňame so zálievkou. Kaktus vyžaduje tiež dostatok slnečného svetla, preto sa mu bude dariť najviac na parapete okna nasmerovaného na južnú stranu. Doprajte vášmu kaktusu správne podmienky a odvďačí sa vám krásnym kvitnutím. A tá nádhera stojí za to.