4 izbovky, ktoré vám pomôžu bojovať proti nespavosti

4 izbovky, ktoré pomôžu proti nespavosti Lopatkovec. Zdroj foto: Depositphotos

Máte v spálni ťažký vzduch a zle sa vám spí? Tieto 4 izbovky vám pomôže vyriešiť tento problém. 

V minulom článku sme vám prezradili niekoľko užitočných rastlín, ktoré nám dokážu spríjemniť ovzdušie v našej spálni. To však zďaleka nie je všetko. Tu sú ďalšie 4 izbovky, ktoré si tiež zaslúžia vašu pozornosť v boji proti nespavosti.

Veľkonočný kaktus, tipy na jeho pestovanie

Svokrin jazyk

Svokrin jazyk je ďalším úžasným kvetom, ktorý môžete s pokojom  pestovať aj vo vašej spálni. Dokáže čistiť vzduch vo dne aj v noci a pekné listy tejto rastliny vytvárajú vkusnú dekoráciu v každej miestnosti.

Zelenec chochlatý (Chlorophytum Comosum)

Táto nenáročná izbová rastlina je úžasný prírodný čistič vzduchu so schopnosťou odstraňovať škodlivý formaldehyd zo vzduchu, ktorý dýchate. V štúdii, ktorú uskutočnila NASA , sa ukázalo, že rastliny zeleneca odstraňujú až 90 percent nečistôt prítomných v ovzduší.

4 izbovky, ktoré pomôžu proti nespavosti
Zelenec chochlatý. Zdroj foto: Depositphotos

Gerbera

Aj keď jej pestovanie je o niečo náročnejšie ako napríklad v prípade aloe vera alebo svokrinho jazyka, i gerbera je kvetina, ktorá stojí za vašu pozornosť. Okrem toho, že má nádherné kvety, ktoré ozdobia akýkoľvek priestor, rovnako ako svokrin jazyk uvoľňuje do ovzdušia kyslík počas noci. To z nej robí ideálnu rastlinu pre ľudí s poruchami spánku, ktorí hľadajú spôsob, ako osviežiť miestnosť a zároveň zvýšiť hladinu kyslíka v spálni.

Lopatkovec (spathiphyllum)

Lopatkovec predstavuje ďalšiu izbovku, ktorá je schopná odstraňovať zo vzduchu okolo nej nielen formaldehyd, ale aj benzén. Táto rastlina môže navyše okrem vzduchu pomôcť udržať suché prostredie vlhkejšie, konkrétne zvyšuje hladinu vlhkosti až o 5 percent.

Vďaka tomu sú lopatkovce ideálne pre suché prostredie v miestnosti – a ich výhodou je, že nie sú hlučné narozdiel od elektrického zvlhčovača vzduchu. Vyžadujú tiež malú starostlivosť a zalievanie v priemere iba raz týždenne.